KWS hibridi

Ja cu Konfites i mozda ako imam lufta 2-3 vrece Kashmir ako ga bude ovde. Jos nisam nista ni pitao za cenu niti porucivao
 
Dali ih sejete zbog cene semena ili....
Ja sam sejao dve godine konfites i uvek je bio losiji od pionira i dkc.To je u mom slucaju.Cujem od kolega da imaju dobre prinose.
 
Nisu oni jeftini, u rangu sa pionirom su po cenama. Ja sam slucajno probao kad sam radio sebi ogled i video da nisu losi. Jedino sto im suncokret nije za nista.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Cene na proslogodisnjem nivou,a sejem isto toliko i dkc hibrida. Tako da nije setva KWS hibrida zbog jeftinijeg semena nego sada imaju vrhunsku genetiku i hibride.
 
Ja svake godine pored Dkc i nešto Pioneera sejem Kolumbaris i Konfites a ove ću probati i Kashmir. Ova dva Kws hibrida mi nikada nisu dali manji prinos od Dkc samo im je vlaga za 1-1,5% veća, ali zato u sušnim godinama su rekordna.
 
Ove godine narucio kolumbaris, konfites, konsens i kasmir... dkc izbacio potpuno umesto njega ubacio kws...
 
Imali prezentaciju hvale Kashmir da je zamena za konfites. Konfites sam imao u 3 navrata, jedne godine bio najrodniji od svih kukuruza ali sa kao sto je Mikulas rekao znatno vecom vlagom.
 
pozdrav dali neko ima iskustva sa Kws 2370 kako se pokazao :)
Ako vam je cilj što veći prinos moj predlog je hibrid pola-pola...
Capture.jpg
 
Dali ih sejete zbog cene semena ili....
Ja sam sejao dve godine konfites i uvek je bio losiji od pionira i dkc.To je u mom slucaju.Cujem od kolega da imaju dobre prinose.

Kod mene se KWS Konfites pokazao bolje od pioneera p0216 i od 9911, sejao sam ih na istoj zemlji sa istom agrotehnikom i istim rastojanjem u redu. Prinos je bio na strani KWS od nekih 3m/kj pa do 6m/kj što nije zanemarljivo. Jedina lošija osobina kod KWS je što zadržava svo lišće na stabljici pa se malo teže vrše nego pioneer. S druge strane kod pioneera p0216 mi se dešavalo da ispadaju klipovi kad dune malo jači vetar dok mi se to kod KWS nije dešavalo...
 
Slike se odlično vide kod mene na telefonu, ne znam zašto se ovako loše vidi na forumu. Probao sam medijum i manju sliku da postavim, ali isto je.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Slike se odlično vide kod mene na telefonu, ne znam zašto se ovako loše vidi na forumu. Probao sam medijum i manju sliku da postavim, ali isto je.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
Ako postavljaš preko tapatalka tako nešto sitno treba u najvećoj rezoluciji a to je moguće samo ako plaćaš tapatalk inače se to sitno ne vidi (ako staviš medium rezoluciju ili onu najmanju).
Inace, što se tiče kws ja sam uzeo kerbanis za branje u klipu. Cena je bila između 4700 i 4800, ne znam tačno, kupljeno u Komponent, Kikinda.
 
Nazad
Vrh