KWS hibridi

3381 ako se dobro sećam oznake, stariji hibrid fao 390 grupe, samo obrati pažnju na klijavost i energiju pošto ga je ranijih godina bilo puno starog i prepakivanog semena.
 
Kakva je ovo zemlja ne mogu da verujem, odakle ovolika vlaga
Kolega suvo je i kod nas u Južnom Banatu, nije dugo padala prava kiša pšenice se suše, ovo što vidiš je sejano 15.aprila a 14.aprila je palo 5 litara kiše pa se malo crni iza setve, a priprema zemljišta za setvu je rađena dve nedelje pre setve.
 
I ja ga sejem vec trecu ili cetvrtu godinu. Bas bi ga bilo interesantno videti pored DKC 5830 koji mi je bio prosle godine naj bolji od svih. Mikado im ima vec sto godina.
 
Jedno je što nema Konfites, mogu reći uzdanice KWS hibrida kod paora koji skidaju kukuruz u zrnu. Mogao bih reći da i nedostaje Kerbanis i Balasco. Ali raspored zrna u redu tek je, kako bih rekao, malo i sa tendencijom da neki hibrid bude bolji od kontrole. Fao 370 u kontroli ide na 21, a fao 600 iz KWS na 21,5. Ne znam, radi li to iko u praksi.
Ali to je odluka rukovodstva KWS. Mada Sava zna posao, no ko odlučuje, to ne znam, i šta je krajnji cilj.
 
Sijem KWS četiri godine i zauzima mi 60 % svih površina pod kukuruzom. Otkako je krenuo sa radom DC Bečej napravili su ozbiljan iskorak i sa hibridima ali prvenstveno sa doradom sjemena kojoj po meni nema ravne na Balkanu.
S KWS hibridima ostvarujem redovno planirani sklop, nicanje je najbolje. Ove godine najbolji prinosi zrna su sa Smaragdom , Kašmirom, Kapitolisom i Kolegasom i vrte se 13,3-14,8 t/ha. Imao sam veća očekivanja od Orlanda ali nije na nivou očekivanog. Najveće razočarenje KLEOPATRAS, i neće dobiti novu šansu. Za klip i silažu mnogo bolji su mi stari Mikado i Konsens.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kolega svaka cast za prinose, dodjemi da se nebavim vise poljoprivredom kad vidim te vase rezultate.
Imali smo kišu ove godine u svakom momentu kada je trebala i u optimalnim količinama. Tako je bilo i prošle i pretprošle. Sve uradim što je neophodno ali ako Onaj odozgo ne da, sve je uzalud. Poznato mi je da mnogi regioni Srbije imali sušu. Vaša klima je generalno aridnija a zemljišta su vam kvalitetnija jer nema toliko ispiranja kao kod nas .
A za KWS sam se opredijelio zbog stabilnosti i što tačno znam šta mogu očekivati .

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Isto i mi. Ali to nisu neke velike površine, 3.5-4 ha. Kod mene Kolumbaris ubedljivo prednjači što se tiče stabilnosti prinosa, kao da mu odgovara mikroklima na ovom području. Imamo i 2370 i Kleopatras koji je isto jako dobar. Međutim ova godina je kod mene bila dosta kišovita tako da će svi imati solidan rod i razlike će biti u nijansama i sad je prilika da se vidi koji hibrid kako otpušta vlagu.
 
Добар је Колумбарис и код мене. Баш , баш стабилан. Није рекордер али неће разочарати. Ове године је чак бољи од Орланда који је требао бити његов наследник али се прича да ће брзо бити повучен због лошије толеранције на лом стабла.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh