KWS hibridi

Kod mene konsens takodje odlican,mikado malo zaostaje,Ne znam sta je razlog,mozda neka hemija od prosle godine ili slaba njiva,posto sam tu parcelu gde je mikado uzeo prosle godine u zakup,pa je ovo prva setva na njoj s moje strane....
 
9w4bCuA.jpg

levo komšijin kukuruz a desno moj kerbanis. Umetličio a ima gde i klip polako zameće.
 
Ja imam Kolumbaris i Mikado. Cela biljka je zelena iako je 7 dana bilo ekstremno toplo. Medjutim, juce sam obilazio i malo sam se zbunio. Kolumbaris je izbacio metlicu a klipovi su tek navirili tj jako su mali. Ako imam vremena kasnije idem da slikam da vidite o cemu se radi. :sta:
 
KWS Kolumbaris. Kada sam ga obilazio pre kise nije imao klipove ali nije bilo ni zuitih listova.




 
Ovako je i kod mene.Na nekoj biljci pozutela prva dva lista,a neka skroz zelena.Obilazio sam juce,prestalo je da zuti dalje.
Ili je do hibrida ili fali nekog elementa u zemlji.
 
Ja ipak mislim da je od vrucine. Imam na jednoj parceli ZP i njemu su pozutela prva dva lista. Poslednja 3-4 dana pre kise su bili ekstremno vruci kod mene, plus topao vetar.
 
Pohvale za Krebs koji smo dobili kao gratis na svakih 10 vreca. Cak i na rubnim redovima koji su duplirani svaka stabljika ima klip gotovo identican onom u redovnom sklopu. Klip lep, dugacak, lepo zavrsen sa 16 i 18 redova zrna. Za ta gratis semena sam bio skeptik jer sam imao lose iskustvo sa Pionirom, ali za ovaj svaka cast.
 
KWS Kolumbaris. Sejan na 25.5 cm. Dobio je dve dobre kise ali je izmedju bilo dosta vrucih dana. Oko 90% biljaka ima po dva klipa, ali drugi klip je dosta manji.

 
U jednoj ovdašnjoj poljoapoteci ima KWS Karmas po 2400 din/SJ, zaostala zaliha.

Ima li neko pojma kakav je to hibrid, tj da li se isplati kupovati?
 
Porucio sam jutros 10sj kws karmasa u toj apoteci po 2400din,sutra stize roba. Planiram ga sejati na nesto losijoj zemlji na 21cm. Na jesen cemo videti kakav je taj hibrid..
 
U jednoj ovdašnjoj poljoapoteci ima KWS Karmas po 2400 din/SJ, zaostala zaliha.

Ima li neko pojma kakav je to hibrid, tj da li se isplati kupovati?
NIKAKO!!!!! ja sam to jesenas kupio a ove godine imam najlosiji kukuruz na planeti!!!! i to ne na jednom mestu vec na 4 parcele svugde je katastrofa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Da li je još neko imao katastrofalne rezultate KWS Karmas ove godine ?
 
Ja sijem krabas i odličan je svake godine uvjek isto kukuruza što je zanimljivo u dobroj godini malko više da.
 
Nazad
Vrh