KWS hibridi

Ja posijao krabas i mjerili zrna bilo ih veličine čak 14 mm .
Jedva prolazili kroz sijačicu .
 
Ja sam uzeo KWS konsens pa me interesuje na koliko razmaka da ga sejem?Njiva 1 klase,jesenas nista nisam bacao bio kukuruz i soja,zimus uzorao i presao drljacom a pre nedelju dana bacio 350kg/ha 15-15-15 i presao spremacem pred setvu mozda jos jednom predjem.Razmisljam za par dana da sejem,toplo je?
 
Ja sam uzeo KWS konsens pa me interesuje na koliko razmaka da ga sejem?Njiva 1 klase,jesenas nista nisam bacao bio kukuruz i soja,zimus uzorao i presao drljacom a pre nedelju dana bacio 350kg/ha 15-15-15 i presao spremacem pred setvu mozda jos jednom predjem.Razmisljam za par dana da sejem,toplo je?
Ja ga sejao od 23-25cm
 
Od NPK što si sad bacao, samo azot će biti pristupačan kukuruzu. A to je malo azota za kukuruz, ja bih bolje išao azotnim u proleće i žrtvovao tj. vratio fosfor i kalijum u jesen, bez azota slabo. I sa 100kg/kj Uree bi lepo nađubrio azotom... Kako god, ti odluči. A razmak, ja glasam za 22- 23cm.
 
Ljudi sta bi sa tim ogledima?Ima li koja slika,kako ste zadovoljni hibridima?Kod mene Konsens jako dobar,mikado malo losiji...
 
Veruj mi da i ne znam tacno sta imam u ogledu. Znam da imam 7 hibrida i da kad prodjem pored njive vidi se po listu da ima vise hibrida. Na jesen cu izneti rezultate ogleda.
 
Kod mene kerbanis za sada dobar! Razlika između komšijskog i mog u setvi je 3 dana u korist mog a razlika u visini 30cm u korist mog.
Još da napuni dobro prikolice:ideja:
 
Ja moj Konsens probao da prehranim juce i nemoze lomi se veliki,dosao sa njive kad ono udari led velicine oraha,sreca na njivi nije napravio stetu.
 
Nazad
Vrh