KWS hibridi

To si u pravu,svako moze da radi onako kako hoce i kako zeli.Samo sam hteo da ukazem na nesto sto je osnova obrade zemljista-zimsko oranje.
Izvinjavam se za Off.
 
aj da zavrsimo s ovim nije mesto ni vreme . zimsko nista ne moze da zameni, niti je to bila poenta, poenta je u zapazanju da na proletnjem oranju manje zemlja ispuca, sto se svakako odrazava na vlagu u zemljustu. nadam se da me sad razumete. nek admin obrise nase polemisanje ne mora stojati u ovoj temi. ;) pozz macke ;)
 
данас налетех на интеренет презентацију kws сорти пшенице на званичном сајту фирме. прилично импресивни подаци, али да ли је ико пробао ове сорте и да ли их је било у неким другим огледима ?? каква су искуства?
Мало сам ван теме (није кукуруз), алi је KWS, а да не отварам посебну тему само због пар постова...:osmeh:
 
Danas merio 3381 sejan 06.04. vlaga 22%. Izgleda mi visoko naspram N 01 koji ima 17,3% vlage. I kod mene izgleda kws najbolje, ali samo zbog losijeg sklopa. Na istoj njivi imam i N 01, pa cu videti koja je razlika u prinosu, za kws sa losim, sa dobrim sklopom, i N01 sa dobrim sklopom. Dobio sam na ovoj njivi skroz cudan mix, i sa sklopom, i sa djubrivom, i sa sortimentom, i sa vlagom.
 
Danas probrao cetiri reda do komsije KWS KITTY sejan 11.04. na 19cm.malo je jos vlazan morace se sacekati jos koji dan...
evo kako to izgleda
1zzt8oz.jpg

2dtohvb.jpg
 
http://www.kws.hr/ca/fr/dprn/ Sta kazete za ovo.Fao 600,zemena za Kermess...Gledam ga u ogledu kod nas u selu,zaista impresivno deluje...Podnosi sklop,jos je nazelen,klipovi krupni kao batine,milina videti...Slikacu ako stignem ovih dana,susedi u Hrvatskoj imaju ga u ponudi ove godine,pa molim da prenesu iskustva ako znaju nekog da ga je sejao...Uzbrao sam 2 klipa pa cu uslikati...
 
Kod mene danas skidao 3381 sa 15,2% vlage, dosta veci od N01 koji ima vlagu od 13,7%.
3381 u redjem sklopu ima krupnije zrno, a manji prinos od N01.
 
Nazad
Vrh