KWS hibridi

jutros zavrsio berbu, 3381 sam morao da oberem u dosta suvom stanju,bilo je i krunjenja,srecom gubitci na njivi su minimalni ali zato prinos FANTASTICAN po mojoj proceni je sigurno vagon zrna po Ha sto je za ovu godinu u mom okruzenju odlican prinos,kukuruz fantastican klipovi kao da nisu iz FAO 300 grupe sigurno cu ga sejati i u buduce,na 27 motika sam imao pun sleper klipova i jos 7 punih bunkera (222RM)
 
Koliko bi tek na asove i lopate bilo?

Dosta vise sa tim motikama,dulumima....jel smo rekli da se izrazavate u hektare ili jutra?
 
Kermess i Grecale i ove godine da ne kazem fantasticni ali prezadovoljan sam...Vlagu izmerio 24,7 klipova koliko hoces,morao sam u supe istovarati kukuruz...Ostalo mi jos 1,15 ha Kermesa i to je to...U petak rostilj i da se zalije :ppozdrav:
 
Koliko bi tek na asove i lopate bilo?

Dosta vise sa tim motikama,dulumima....jel smo rekli da se izrazavate u hektare ili jutra?
o kakvim asovima pricas? ili lopatama?
zar u nasem narodu ne postoje mere za povrsinu zemljista od motike,ara,duluma,jutra,lanca,hektara?
kakp se nisi bunio kad su se klipovi merili naspram boce piva ?
izbrisi me,zabranime ali vrlo cesto preterujes.....od mene toliko
 
o kakvim asovima pricas? ili lopatama?
zar u nasem narodu ne postoje mere za povrsinu zemljista od motike,ara,duluma,jutra,lanca,hektara?
kakp se nisi bunio kad su se klipovi merili naspram boce piva ?
izbrisi me,zabranime ali vrlo cesto preterujes.....od mene toliko
Ne preteruj!
Pivska flasa se koristila za VELICINU klipa,a ne za prinos na celoj njivi!

Motike...otkud ja znam ili xxx ljudi na ovom forumu znaju koliko ide motika u 1kj?
 
jutros zavrsio berbu, 3381 sam morao da oberem u dosta suvom stanju,bilo je i krunjenja,srecom gubitci na njivi su minimalni ali zato prinos FANTASTICAN po mojoj proceni je sigurno vagon zrna po Ha sto je za ovu godinu u mom okruzenju odlican prinos,kukuruz fantastican klipovi kao da nisu iz FAO 300 grupe sigurno cu ga sejati i u buduce,na 1.94 hektara ili 2.7 lanaca ili 19.42 Duluma ili 3.37 Jutara ili 27 motika sam imao pun sleper klipova i jos 7 punih bunkera (222RM)
 
jutros zavrsio berbu, 3381 sam morao da oberem u dosta suvom stanju,bilo je i krunjenja,srecom gubitci na njivi su minimalni ali zato prinos FANTASTICAN po mojoj proceni je sigurno vagon zrna po Ha sto je za ovu godinu u mom okruzenju odlican prinos,kukuruz fantastican klipovi kao da nisu iz FAO 300 grupe sigurno cu ga sejati i u buduce,na 1.94 hektara ili 2.7 lanaca ili 19.42 Duluma ili 3.37 Jutara ili 27 motika sam imao pun sleper klipova i jos 7 punih bunkera (222RM)

Sada verovatno treba da očekujemo Kišov odgovor
I to je toliko bilo tesko odmah da se napise?
Sada je mnogo jasnije...
 
Pa u svakoj temi se vrti sve oko tebe! i slobodno ti meni lupaj poene i dalje...samo neznam ko ce tebi da lupa!Forum je bio jako dobar i poucan tok ti nisi zauzeo,mislis sam neko bogovsko mesto...od tada samo neke prepirke,nista poucno ne moze da se zazna!HVALA
 
jel rabadzija a koliki je sleper i koje marke?:ppozdrav:
svaka cast na ono preracunavanje povrsine
 
Zavrsena berba,ova parcela od 1,15 ha je dosla kao slag na torti...Kermess sejan na 22 cm.Pune dve Zmajevke i dve Kragujevke sa stranicama,kaze komsija da ima 15t zrna,a i ja tako mislim,samo sto smo vlagu merili bila je preko 25,tacnije 25,8...
 
Savo,
da li si skinuo onaj kukuruz što si sejao posle luka ,mislim da je oko 12 maja sejan,kakav je tamo bio prinos ?
 
Savo,
da li si skinuo onaj kukuruz što si sejao posle luka ,mislim da je oko 12 maja sejan,kakav je tamo bio prinos ?

Kity je odlican kukuruz,sejao sam ga na 20 i odlicno je bilo tamo gde je prethodne godine bio suncokret kao izolacija za kukuruz kokicar,pa luk...A tamo gde je bio kokicar pa luk,tu je sav Kity polegao jos u fazi 10-12 listova i tu nisam imao veliko nista...No dobro,pogresio sam sto mozda nisam uzorao posle luka,vec samo ispremirao i sejao pa ta diabrotica jedva docekala i ubila ga u startu...
 
Pre sedam dana skinuo kermess sa nepunif pet hektara prinos nesto vise od 26400 kg,napala ga neka bolest susnica ili tako nesto dolazili iz kws i rekli da nema tu nema spas pored kermesa imao sam poa hektara 3381 prinos sasvim 4,5t ali njega nije napala bolest.Iz kws su rekli kada je kermess napala bolest bio je u veoma dobrom stanju i da imao dosta zelene mase dok je 3381 vec poceo da zuti i nema sta da trazi na njemu, dogodine samo grupe 300 400
 
Ma ne znam šta da kažem za Kermes. Zadovoljan sam u odnosu na okolinu, kakva je godina. Sejan je 10.04. i na vreme je dobio onu ilinjsku kišu ali nisam obratio pažnju na zlaticu pa je i zbog prinos izostao. Sve u svemu u odnosu na sušu nije loš ali jedva ga obrasmo.Malo je falilo pa da organizujemo ručno branje i komišanje.
 
Nazad
Vrh