KWS hibridi

Mesec dana od setve,KWS Kitty...
scxqh2.jpg
 
Kod mene je 3381 najjadniji, pocevsi od sklopa, pa do rasta. Izgleda da nema neku energiju klijanja, i najvise se mucio, jer je posejan 06.04. pre onog minusa.
 
Posejao sam KWS Krabas 11.6. postrno posle siliranja stocnog graska i tritikala. Iznenadio sam se kada se cetvrti dan pojavio na povrsini. Toplo vreme, dosta vlage i gura kao lud, a i distributer iz KWS-a mi je rekao da ima bas brz porast i da ga posejem sto gusce. Jel sejao neko do sada ovaj hibrid, kakva su vasa iskustva sa njim? Evo slike kako je izgledao 12 dana posle setve.
5osbdd.jpg

egwabl.jpg

rtqjvs.jpg
 
Nadam se da ce biti dobar, videcemo. Hocu da probam da ga tretiram malo kasnije sa Ekoboosterom 2. Jedan deo, necu sve, pa da vidim ima li kakve razlike. Posto sejem sa mehanickom sejacicom ne mogu da stelujem razmak vec samo razlicitim plocama. Ovo je sejano sa nekim malo cescim i na 35ari je otisla jedna vreca od 25000 zrna i malo je zafalilo. Zadovoljan sam kako je posejalo.
 
3381 dosta dobro podnosi ove vrucine,nema podgorevanja tzv gace iako je prolecno oranje a i oplodnja je izgleda bila ranije pre ovih zega te je svaki klip pun zrna
Zlatice ima leti cini mi se da je nema tako puno ko prosle godine,nema poleganja,a samo na jednom metu sam nasao malu larvu plamenca...videcemo kasnije.....ima puno zametnuih i oplodjenih po dva klipa...videcemo dalji tok dogadjanja
Sve u svemu za sada sam zadovoljaan
Dosta je i visok preko 250 cm......juniori je visok 155 cm

29y0cr5.jpg
 
3381 dobio je i prosle nedelje kisu a i juce i danas.......za sada sam prezadovoljan
na slici se vidi koliki su klipovi a tu je razmak 10-tak cm presakala masina stvarno je cudo od hibrida
klipovi su za kuvanje

9u83ur.jpg
 
3381 dosta dobro podnosi ove vrucine,nema podgorevanja tzv gace iako je prolecno oranje a i oplodnja je izgleda bila ranije pre ovih zega te je svaki klip pun zrna
Zlatice ima leti cini mi se da je nema tako puno ko prosle godine,nema poleganja,a samo na jednom metu sam nasao malu larvu plamenca...videcemo kasnije.....ima puno zametnuih i oplodjenih po dva klipa...videcemo dalji tok dogadjanja
Sve u svemu za sada sam zadovoljaan
Dosta je i visok preko 250 cm......juniori je visok 155 cm

29y0cr5.jpg

u susnim godinama bolje je proletnje oranje, manje zemlja ispuca...samim tim manje isusivanje zemljista, vise vlage za kukuruz. lep kukuruz inace :D
 
Kolega mzupunski ja se ne bih slozio sa Vama oko prolecnog oranja cak naprotiv prolecno oranje moze da se katastrofalno odrazi na usev u susnoj godini.
 
samo iznosim zapazanje jednog veoma cenjenog poljoprivrednika iz mog kraja, kao i ono sto sam licno video na svojoj njivi ove godine. Svako ima pravo na svoje misljenje, i svako je delom u pravu. :D
 
Nazad
Vrh