Kverneland plugovi

Ja necu srat nego cu reci samo to da je jedan moj poznanik uzeo za rusa 130 ks tri glave obrtac nov negde oko 13000 evr a oznake u te plugove ja pojma nemam ako zna reci ce Dragan18 posto su tamo u istom selu .
 
Pozdrav jel zna neko da mi objasni koja je razlika izmedju pluga Ld 100 i Ld 100 200 ?hvala
 
Posle oznake LD prvi trocifreni broj je razmak medju glavama u cm. Drugi trocifreni broj je jacina piramide npr. 200 je za traktore do 200 ks.

Kod mog pluga je to LD 115-300. Razmak medju glavama 115 piramida za traktore do 300 ks

Taj LD 100 ili je neka stara oznaka ( mada mislim da nije ) ili fali deo nalepnice pa se ne vide ostali brojevi ili je neko jednostavno skratio naziv i nije napisao drugi dvocifreni ili trocifreni broj.
 
Da se samo nadovezem oko crtala...Ja sam na svom 150b poskidao crtala jer su u tuleistu gusila nenormalno i nisam ih nikad vise ni vracao nakon prvog oranja s njim..A predpluznjake uzmi obavezno ako se odlucis za ovaj plug.Inace tacna kilaza sa svom opremom je 1050 kg.Na mom Renou su isto siroke gume kao i kod tebe i nema nikakvih problema u oranju. :ppozdrav:
 
Crtalo može samo da guši ako nije dovoljno veliki fi diska , drugačije nema šanse , samo pomaže tako što siječe ostatke na dva dijela ispred nosača glave i nema šanse da zaguši . Na Kverneland plugovima su nosači crtala takvi zahtjevaju stvarno veliki fi diska i to se mora ispoštovati.
 
i naostrenost crtala igra veliku ulogu.

Kakva naostrenost? jos mi reci da ostris crtala i tanjure na tanjuraci...

U originalu su i tanjuri na tanjuraci i crtala pravljeni tako da je u sredini tvrdji materijal a iz vana meski. meksi se brze trosi od tvrdom i tako se crtalo uvijek ostri zbog vanjskih meksih slojeva a ne moze se savijati zbog tvrde, krute sredine.

Crtala se ne ostre, nisu uopce zamisljena za ostrenje... Kao i tanjuri na tanjuraci, sijacici i tome slicno...
 
Evo uporedite ovu sliku od Kamenog i nosač crtala na kverneland plugovima , dosta je bolji na Kv. jer dolazi "iskosa" pa je mogućnost gušenja manja .

vbig_2.jpg
 


Ljudi sta generalno mislite o ovom tipu pluga, s tim sto u ponudi imam isti ovakav samo trobrazni od 14 coli, ravnjak. Plug je kompletan, sva tri crtala i tocak, daske ok, raonici prilicno potroseni, ceni ga covek 1000 e.
Vukao bih ga sa duplakom od 65 ks, dok bih u tezoj zemlji skidao jednu brazdu.
 
Imam ja isti ekstra lako se vuce,mana mu je sto my nisu stavili deflektore,pa kukurzuvina mora biti bas dobro istrupirana,a za sve ostalo je vrh,posebno za tesku zemlju tu se ekstra pokazo,i nemoras skidati trecu glavu samo se digne ,ja sam moj platio 1100 evra sa predpluznjacima i tockom isti je tip daske,ako te jos nesto zanima pitaj.
 
Ni ovaj nema deflektore na sebi, raonici, kao sto rekoh prilicno istroseni. Pod pretpostavkom da nije kriv i da mu nisu istrosene daske, verovatno cu ga uzeti. Sa kojim traktorom ga vuces, koliko ks?
 
Ja ga vucem sa 90 ks,pise ti na 22 stranici da ga vuku i rakovice 65 ks,bio je i jedan video klip da ga vuce rus 82ks al cetir brazde.
 
Stevo, sad sam pogledao plug na 23 str. koji ti imas. Tvoj i plug na slici koju sam postavio se razlikuju u izgledu daske, tvoja je plica i nije namenjena za dublja oranja. Da li je tvoj 14 coli i posto si vec radio sa njim napisi mi neka zapazanja, do koje dubine moze da ide, moze li da zaore zetvene ostatke itd.
 
Da od 14 coli je i sa tom daskom lepo radi do 25 cm ,zaorava ,a posto kod nas nesmes ni pustati dublje izbaciva zutu zemlju,evo ti primer clan Rodic je kod nas u ritu oro u isto vreme sa traktorom od 90 ks dajc ,moj je rus,i on nije mogo da vuce trobrazd sad nisam ga pito dal je kacio imt jel vogela pa je zakacio dvobrazdni ,a ja sam ladno vuko 6 km na sat u dosta tezoj zemlji neg njegova.Imas na njemu onaj sraf sto pise ,,patent pleding,,on sluzi da se cvikuje tako da je malo verovatno da mozes da ga nategnes i ja sam odma stavio nove raonike sa promenljivim spicevima tako da mu i taj spic malo veci otpor pravi,al ga rus neprimecuje.Ja kad bi uzimo opt plug obavezno bi bio kverdeland,e sad ti znas sta ti odgovara pa odluci.Malo si ga sliko sa nezgodne strane al dobro.
 
Ove godine nisam mogao da orem sa 757.3... pa sam zato isao sa dvobraznim, ipak mu to vise odgovara, sa trobraznim hoce zecevi da se razlete po njivi...:ppozdrav:
 
Tražim oba crtala sa nosačem za plug okretač Kverneland LI (Rondaflex), vario 12"-16". Komplet crtalo ovako izgleda.


315ga50.jpg


Ako ko zna di ima nek napiše.
 
Pozdrav, kupio sam Kverneland F model da li neko zna gdje mogu pronaci polovan tocak za podesavanje dubine oranja?
 
Istina ziva...

754 ima kverneland cilindricne daske... Izgleda da mi nesto pomutilo razum pa sam na 754 zaboravio.

Ima u mom kraju jedan 754, al 8" gadno ga za gledat kako malo zahvata ima i zato ni ne ore bas dobro. Nudio sam se da ga kupim od ljudi i da daske stavim na svoju ramu. Kad su culi koliko sam spreman dati, odustali su jer: "Da taj plug ne valja, ne bi ti tolike novce nudio za njega." Daske kao nove, jos svuda coskove imaju. Samo da sam malo oprezniji bio imo bi i ja kvernelanda.
8" ...bas bih voleo da imam jedan takav Imt 754 od 8"
 
Nazad
Vrh