Kupus -- opšta tema

Cak je islo na pocetku i po 0,75e/kg... Ali nije se dugo zadrzala, 15-20 dana. Enormna susa je "ubila" male proizvodjace...
Ljubek, na sta pucas?? Ja na agressor, quisor, i neki pod sifrom od Konus Glorie...
 
Ostajem na pruktoru jeste star ali za ribanje ima kila.I ponovicu marloo samo se mora saditi do 5 jula.Ostatak bravac...
 
20171104_151403.jpg

Jos 2-3 prikolice i fajront
 
Kakav je taj bukurest u poredjenju sa pruktorom.Na slikama ima okruglu glavicu i ne izgleda mi lose.
 
dobar,nesto plaviji od pruktora,glavice nabijene i moze duze da se cuva a da ne puca.sto se tice prinosa nemogu da sudim dok ne zavrsim ipak onako na prvu mislim da nemoze s pruktorim

Što se tiče bucharesta ja sam ga imao lani i ove godine.
Dolazi tjedan dana prije brava ne puca fino je nabijen i ima okruglu glavicu.
Težina mu je oko 1.5kg u gušćem sklopu bar kod mene.......
Ja ga koristim za mušterije koje vole srednje glavice a bravo za one koje traže krupnije.
 
Sta je za tebe gusci sklop?? Kod mene je Bravo u sadnji 45x40cm znao preci 2,5kg, glavice nabijene kao da je olovo u njima... Ja ga sadim na 1100 mnv. Bucharest se moze posaditi 7-10 dana kasnije i to je to... Ili tretiranje korova Goal-om i opet ce zajedno stici s Bravo-om...
 
8 navodnjavanja plus jedno pre sadnje.kod mene je ove god bio problem redji sklop dobrim delom zbog miseva, a possledica su veliki broj glavica od 3 do 5kg.sve sto je preko 3 kg je roba koja se tesko prodaje.potreban je gusci sklop recimo 45x25-30
 
8 navodnjavanja plus jedno pre sadnje.kod mene je ove god bio problem redji sklop dobrim delom zbog miseva, a possledica su veliki broj glavica od 3 do 5kg.sve sto je preko 3 kg je roba koja se tesko prodaje.potreban je gusci sklop recimo 45x25-30

Da nije pregusta sadnja 45x25-30(zbog bolesti pitam)Vidim da je i kod Nikole dosta gust sklop,a dosta lepo trune.
 
neznam dali je pregusto.mozda je ali na 70 ispadaju cepanke od 5kg.25 u redu mislim da je idealno.redove definitivno treba zbiti
Da nije pregusta sadnja 45x25-30(zbog bolesti pitam)Vidim da je i kod Nikole dosta gust sklop,a dosta lepo trune.

- - - - - - - - - -

nikola na koju cenu dajes kupus trenutno.na kucu ili kvantas...
 
Ljubek,
kakav je Marloo?? Ajde iznesi svoja iskustva??
Marlo krupan kupus malo spljosten nije okrugao.Vegetacija 90-100 dana .Nisam sadio u guscem sklopu od 35 cm u redu.Ukusan za jelo i odlicno se kiseli.Osobina je i da kao i vecina sakatiinih hibrida nije bas tvrda glava.Oce ga i trulez da dira.

- - - - - - - - - -

Kod mene razmak između redova 70cm a u redu mislim 25cm.Cetiri markira na tanjiru sadilice
Nidzo mislim da je tanjir u obimu 120 cm.
 
Ja sadim razmak redova 50cm a unutar reda bude isto oko 50cm.
Neznam kako neko može saditi još gušće a dobiti krupniji kupus od mene.
 
Nazad
Vrh