Kupus -- opšta tema

Kakvo je kod vas iskustvo sa oboljenjem kupusa tzv.kila kupusa,kod nas je vec potesko naci zemlju na kojoj nije kupus oboljevao od te bolesti a zasad nema nekog efikasnog sredstva protiv iste.Jedino plodored pomaze,znaci 5-6 pa i vise godina od pojave bolesti ne gajiti kupus na toj parceli.Medjutim ono sto mene zanima i zasto ovo i pisem je pitanje da li se sme kupus saditi na drugu godinu ako se bolest nije dosad pokazala i da li se bolest moze preneti ako se recimo hoda kroz kupus na cijoj njivi se pokazala bolest pa se predje na parcelu koja je jedna pokraj druge.
 
I ja sam cuo to sa krecom neznam samo koliko bi trebalo toga razbacati recimo na 1000 kvadrata, kad se to baca(koje doba godine) kad se posle toga moze sadit kupus
 
Koji ćete kupus raditi ove sezone?Ja ću Grandslam f1 i Compass f1 a možda ću da ubacim nešto jako pljosnato,sve razmišljam o Autum Quin f1,jel ga neko radio?
 
Nisam,bravo i potomak radim godinama jer su provereni....

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Gospodo coveci kazte ako vas nije sramota kad da rasad posijem, kad da rasadjujem. zito sam posijo polovinom decembra,
 
Kupus posijem pocetkom maja, zavisno od vremenskih uslova od 01. do 05.
Rasdjivanje ide 26. i 27. juna, s tim da kupus radim na 1100 mnv.
Sjeca krece 25.09.
 
Nazad
Vrh