Kultivatori (špartači)

Ja bih moj da sirim za jos 2 baterije,nesto na brzaka gledano kad u ovu gredu ubacim gredu RAU spartaca ima da bude vecno. Samo jos ne znam da li nesto specijalno na piramidi prepraviti, mada svakako planiram da stavim jednu cev izmedju bolcnova za kacenje i onda popreko do piramide gore.
 
Samo da prijavim da sam danas uz malo truda i igranja spartac Majevica 6*50cm podesio da ide u trag traktora na 150cm podesen. Prosto da prostije ne moze biti, kako letva volana ima nekih 50cm hoda bilo je potrebno pomeriti na volanu u stranu i onda oslonac volana koji je pomeriv pomeriti malo u stranu kako bi kad je izmaknut bio u centru. I da jos jedan od prednjih tockova je trebalo pomeriti malo u stranu i to je to, ne treba vise od 1h rada.
 
Ne ne oba su normalna na 150cm. Svejedno ne sejem repu. Ako resim da sejem repu i soju na 50cm sa 6*50cm bice i 2m,a do tad nek ide ovako.
 
Juce smo spartali sa Tupanjcem 6r S opruge, onaj teski model. Ide u tvdo i ore, ali mi se ne svidja podsecanje korova zeciji 'lad. Samo kad dodje do njega propusti ga izmedju opruga, a spartali zbog tog korova.
 
Ja sam sa imt 4 reda prezadovoljan...nove moticice MGM Plamen seckaju na rezance korove
e62c0c3a579efc7ff89916dd351e8ecf.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Sa pilotom pa teraš bez njega :)
Šaaalim se. Ćale ganja bez pilotom a ja kad sam probao prošle godine, ćale bio u bolnici..... Pa recimo samo da mi nije odmah išlo.
Možda da uzmeš sa pilotom a jednog dana ćeš terati bez njega jer neće imati ko da sedi pozadi..... A i ispraksiraćeš se pa ti neće ni trebati. Ili uzmeš bez pilotom pa malo više raširiš motičice.... napraviš sebi toleranciju, luft, a kasnije vremenom ih malo-pomalo skupiš.
 
Sa pilotom pa teraš bez njega :)
Šaaalim se. Ćale ganja bez pilotom a ja kad sam probao prošle godine, ćale bio u bolnici..... Pa recimo samo da mi nije odmah išlo.
Možda da uzmeš sa pilotom a jednog dana ćeš terati bez njega jer neće imati ko da sedi pozadi..... A i ispraksiraćeš se pa ti neće ni trebati. Ili uzmeš bez pilotom pa malo više raširiš motičice.... napraviš sebi toleranciju, luft, a kasnije vremenom ih malo-pomalo skupiš.
Tako sam i radio u prvih 4-5ha dok ne uhvatis ruku malo ih skupim da ne budi bas blizu i vozi, dok se ne naviknes posle lagano

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Teram Vojčana sa S oprugama bez pilota.Nisam hteo pilota iz razloga što taj koji sedi za guvernalom pošteno na.ebe od prašinčine i hemije a plus idem sam i ne treba mi niko.Motičice obavezno samooštreće i gas patos, milina od urađenog posla.
 
Ja se preporodio u spartanju od kad sam uzeo Agromerkurov sa S oprugama.
U slucaju da imam u suncokretu samoniklog onda postavljam diskove radi zastite od zatrpavanja i kad je suncokret do 5 cm visok polako se sparta. Prskanje po potrebi posle spartanja.
Ukoliko nema samoniklog suncokreta u suncokretu onda prvo prskanje pa kad suncokret a i kukuruz ima visinu od 25-30 cm krenem u akciju brzog spartanja bez diskova Zetorom 7245 treca 1800 o/h.
U soji samo sa 3 S opruge medjuredno i jako lepo ide.
 
Ja sam skinuo štitnike jer sa njima ostane ne urađena traka tj.ne zagrnut usev.Sačekam da usev poraste bar 15-ak cm i onda za nijansu sporije teram i bude lepo urađeno bez bojazni od zatrpavanja.Kada je usev 30 i više cm onda je nebo granica u brzini.
 
Mislim da cu bez pilota uzeti, pa kako ispadne. Danas sam pricao sa dvojicom iz sela (prate forum pa pozdrav za njih) i obojica su za varijantu bez pilota, a vidim i kolege forumasi su za tu varijantu vise.
 
Nazad
Vrh