Kultivatori (špartači)

Kolega kiraj za podizanje krila može i opruga da pomogne ali neznam ta greda kako će se ponašati na krilima sa dve baterije, mislim da je ona malo slaba, tupanjac stavlja jače grede kad se dižu po 2 ili 3 baterije sa strane.
 
Kolega kiraj za podizanje krila može i opruga da pomogne ali neznam ta greda kako će se ponašati na krilima sa dve baterije, mislim da je ona malo slaba, tupanjac stavlja jače grede kad se dižu po 2 ili 3 baterije sa strane.
U postojeću gredu koja je 60x60 smo ubacili cev 50x50.Da li će biti dovoljno ?
 
Ја сам савио греду на шесторедном фиксном парачу ко кифлу.Наишао камион и да се мало склоним кврцнем парач о дрвену бандеру зарасла у шибље јебо је отац и не види се.Закачим гредом једно 2-3цм и сва срећа да нисам ишао брзо иначе би и мене и њега купили по путу .Обично гвожће како се лако савило тако се и исправило.
 
Ne znam šta da kažem .Kod nas je od 93 i nikakvih problema nismo imali .Juče gledam kod prijatelja ,nov četvoredni na preklop ima jaču gredu .
Pre desetak godina je šurak proširio sa 4 na 6 redi ,samo zadnje baterije preklapa ,radi bez problema.
 
Ne...razbuse se rupe na prednjem i zadnjem nosacu,i na onom flahu sto dolazi sa strane.aknm je imt,onda i onh trouglovi,sto drze tocak,sve lepo razvrtacem na istu meru,onda se na tom"U"nosacu poseku stare potrosene osovine i u alatu zavare nove,veceg precnika,.e.neko na krajeve tih osovina stavlja matice,da aksijalno steze,a fabricki su rascepke..
 
Ja sam prosle godine kupio u Mramorku spartac imt-ov..ofarbao ga iz mikrona moticice nove i odradio je posao super
63c58aee4b01f62935c901e07decc538.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ne znam šta da kažem .Kod nas je od 93 i nikakvih problema nismo imali .Juče gledam kod prijatelja ,nov četvoredni na preklop ima jaču gredu .
Pre desetak godina je šurak proširio sa 4 na 6 redi ,samo zadnje baterije preklapa ,radi bez problema.
Ja imam sa jednom baterijom na sklapanje i to nekako ide, te grede su malo mekane, dobro je što ste ubacili cev u cev ali ako cev landara unutra (treba na tesno) onda baš nije dobro, izbuši spoljnu cev na par mesta i zavarte jednu za drugu i poravnaš i zafarbaš.
 
Olt i tupanjac isto ,ne ?.Ja imam taj olt stariji,kad sam prepravljao sa 4 na 6 redi,samo po jednu bateriju dizem rucno,a i to je tesko dosta xd,ipak sam ojacavao gredu sa dodatnom cevkom slicnih dimenzija kao greda,nista posebno,ali definitvno je jaci nego bez nje.
 
Ja imam sa jednom baterijom na sklapanje i to nekako ide, te grede su malo mekane, dobro je što ste ubacili cev u cev ali ako cev landara unutra (treba na tesno) onda baš nije dobro, izbuši spoljnu cev na par mesta i zavarte jednu za drugu i poravnaš i zafarbaš.
Ne bi trebalo da landara .Deo što se preklapa je "provaren" na spojeve i zavaren na krajeve.U središnji deo treba da ubacimo cev ,tu planiramo da bušimo i varimo.
 
Nazad
Vrh