Kukuruzni adapter za kombajn

Danas je ovo radjeno:
slika001.jpg

Claas - 6 redova
slika011.jpg

Capello Quasar - 5 redova
 
molio bih uvazene clanove da ako neko ima tacne dimenzije otkidackich valjaka na ZMAJ adapteru, gledao sam u uputstvu za upotrebu ali tamu su samo nacrtani nema tacnih dimenzija

34fn0at.jpg



Hvala
 
ubi me ovbaj oros zeza me ovaj pogonski lanac lanac na desnoj strani kada gledas iz kombajna, te on te kajla a sve se rukom okrece on goni 3 i drugi sa leve goni 3?
 
ne preskace nov je nego stalno nesto oko te strane .sada sam pokusao jos nesto pa cu videti kada probam.
 
nastavak sa doradama , problem sa kukuruzom jer jer je nisko postavljen klip i adapter nemoze da ga uvuce nego ga ili podvuce ili ga napola uvuce, sada sam navario armaturu da ga podize pa cu videti kako radi.
 
Primetio sam da je kod stranih adaptera duzina otkidackih ploca kraca, za razliku od Zmajevih to je verovatno zbog podneblja , jer zmajev moze da pokupi i one najnize korene dok ovi sa kracim plocama zaglave koren na ulazu i ide ono pola pije pola sarcu daje, ako je koren nisko postavljen kao sto je ove godine.zato sam i postavljao armaturu i pokazalo se kao ok resenje, a problem je sto je armatura meka pa se krivi.inace kad sam pitao ostale svi su tvrdili da im adapteri pokupe sve dok nisu upalili svoje parcele pa kad su videli umalo nisu tu i ostali, a ono se zuti od kukuruza koji su navodno pokupili sa adapterima.
 
koja je priblizna tezina sestorednog sklopivog geringhoff kukuruznog adaptera?nisam siguran za oznaku njegovu-i kolika je tezinska razlika izmedju sestorednog sklopivog i petorednog fiksnog?(znam da sve varira od proizvodjaca,al okvirno bar)
 
Pozdrav srdjane mozda ti mogu pomoci, naime sto se tice geringhoff rota-disc adaptera ako na njega mislis recimo 5 redi je tezak 1640kg ,dok je 6 redi sklopivi tezak 2250 kg
 
Hvala Petre!da li to znaci da u posedu imas neki od njih?ako jeste tako,kako si zadovoljan sa njim,ima li kvarova,cene delova?
 
Da Srdjane imam geringhoffa roto diska 6 redi veoma sam zadovoljan sa radom adaptera , moram priznati da su skupi za odrzavanja ali sto se mene tice vredi svaku paru cini mi se da mnogo sitnije isecka stabljiku od obicnih roto tarupa samim tim je i lakse zaoravanje istih , mislim da je gering mercedes medju adapterima i sto se njega tice imas moju preporuku pozz:ppozdrav:
 
Ja se snadbevam naprimer lancima u petrovaradinu za geringa pc model iz 80-ih godina,lezaje sam iglicaste menjao na burgijama takodje moze svuda da se nadje ostalo nisam jos imao potrebu.Verujem da rotadisk melje jos bolje.Takodje i moja preporuka za kupovinu tih adaptera ja sam ganjao klasa 2 pun varijator postigao je da iztarupira sve.
 
pozdrav.zainteresovan sam za kupovinu petorednog adaptera.nasao sam jedan Fantini trazi 5500e!kakvi su to adapteri ko ih proizvodi kako je za delove?
 
Kakvi su adapteri capello ts secka ispod okidackih valjaka?kako je za delove za capello adaptere i ko nabavlja delove u srbiji?
 
Ja danas kupio adapter(preko telefona)za kombajn. Sutra idem da ga platim i slikacu ga. Inace je : Class , 4 reda , rastojanje na 80cm , secka kalsicna i u ekstra stanje, nigde nema lufta. Pre 2 god je reviziran , svi lezajevi novi ,a pre 3 god su menjani lanci.

---------- Poruka napisana 05-02-12 u 20:28 ---------- Prethodna poruka je 04-02-12 at 23:13 ----------

Evo danas sam uplatio adapter i fotografisao ga.


 
Adapter je na 80cm , nije znao da mi kaze da li moze da se podesi na 70cm. Za to cu pitam gospodina panostiba.

Izaso me kao da sam ga kupio u srbiju , mozda 2-300e jeftinije. Nisam nista puno ustedeo , ali kompletno je remontovan , nigde lufta nema.
 
Nazad
Vrh