Kukuruzni adapter za kombajn

hvala Atila na pomoci...:osmeh: Jel zna neko dal je na DEUTZ FARH i na NEW HOLLAND isto kacenja na adapteru?
 
hvala Atila na pomoci...:osmeh: Jel zna neko dal je na DEUTZ FARH i na NEW HOLLAND isto kacenja na adapteru?
Nije isto, ni izdaleka. Moj kukuruzni je bio od NH, pa sam ga prepravljao na DF. Nisam video kako se kači na NH, ali je totalno drukčije, kod mene čak ni ugao kačenja niji odgovarao.
 
ne u becej cu kad se malo ulepsa vreme...ima u Becej jedan fantini 5500e sa roto seckom spreman za NH..kaki su to adapteri?ko ih pravi?
 
Te proizvodi Fantini , to je neki italijan , a i njegov deda je bio neki kovac u italiji. Ali unuk nije nasledio pare od dede da napravi fabriku , jer mu deda jedva zaradjivao za leba. Unuk je preko mafijaskih poslova zaradio fabriku i sad se ponosno hvali kako je njegov deda bio kovac , a on sada ima fabriki koja nosi dedino prezime Fantini. Evo tako je to u Italiji.
 
Daj videcu sta ima u oglasima po Francuskoj , pa cu da ti javim. Do koliko para bi ti da bude taj adapter?
 
i meni treba petoredni za nju holanda 8070....ako ima neko neka javi....pozdrav
 
I ja sam u potrazi za adapterom za kukuruz vec godinu dana ali nista konkretno da nadjem. Imam komajn deutz fahr 2680 i uzeo bi neki 4 redni adapter sa roto seckom. Nasao sam jedan na oglasima a evo i kako izgleda, http://www.polovniautomobili.com/oglas1871367/claas_fantini/ ali me zeza sto je na 80 cm ima i roto secku. U pitanju je adapter Fantini pa sam nesto nacuo da se tesku suzavaju na 70 cm, mora puno da se vari i sece, ako neka zna dobro bi dosla pomoc!? Interesuje me dali neko zna gde bi se mogao naci neki adapter, nekog uvoznika, preprodavca?
 
Vrlo jednostavno jer je kod njih medjuredni razmak 80 ili 75 cm pa se prema tome proizvode i adapteri.
 
Pa i moj je bio na 75 kad sam ga kupio, ali nije bio neki problem ga skupiti na 70, jer je predviđen za 70-75-80 razmak. Jedini problem je bilo razmaknuti lančanike po osovini jer su strahovito zapekli.
Treba dobro obratiti pažnju prilikom kupovine takvih "raširenih" adaptera, jer možete imati veeelike muke sa prepravkom, ako to već nije fabrički predviđeno.
 


---------- Poruka napisana u 23:40 ---------- Prethodna poruka je at 23:35 ----------

 
Stigao heder nju holandov NL 51 petoredni bez secke sa korpom blindama i sitom...placen 4150e...treba malo da se pretrese i da se ofarba...
 
Postoji mogucnost da se kukuruz radi sa zitnim adapterom. Ovo je sve popularniji nacin rada kukuruza sa zitnim kombajnom. Na Ubu su radili moji drugari sa Deutz Fahr 1002 kukuruz na ovaj nacin. Nema nikakvih problema i super cisti zito. Ja sam kupio Fara 922 da probam tako da radim kukuruz pa ako uspe javicu.
Vazno je da korpe budu deblje da ne bi doslo do pucanja, i brzina doba se smanjuje . ..
Pozdrav
 
Nazad
Vrh