Kukuruzni adapter za kombajn

Dali neko zna kakva je procedura za uvoz kukuruznog adaptera iz hrvatske? Sta treba od dokumentacije? Dali se on uopste carini?
 
ja mislim da je bolje petoredni.ima jedan u oglasima petoredni sklopivi sa roto seckom bio na faru 8500e..
 
Nešto se mislim da sam možda trebao uzeti neki od tih zapadnih adaptera umesto što sam utukao gomilu para na remont Zmajevog adaptera.Mada i taj zapadni bi se morao dobro izremontovati pred sezonu a delovi za njega nisu baš lako dostupni a ni jeftini.
 
Ja moram moj heder da izremontujem i ofarbam...Na mom hederu pasu privodni lanci od Zmaja,lezajevi su standardni,tako da nebi trebalo daje skup za odrzavanje! Ima samo jednu sestougaonu osovinu i svaku bateriju pokrece lanac...
 
meni sigao adapter 4 reda geringhof pca u ekstra stanju samo jedan lanac privodni da se zameni i podmaze i vozi misko
Dobar izbor ubaci koju sliku.


Evo mog dok sam ga odmeravao kod bivseg vlasnika
aalhHSbJ.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Heder za kukuruz sa seckom je neverovatno tezak . U to nisam verovao . Ali pri utovaru ja sam se uverio. Uverio sam se i prilikom transporta aotoprikolicom, mnogo je tezi od jedne RD koja je teska 1t.
 
@steva 1984, taj je isti kao moj, samo što je moj petoredni, i pisalo je sa strane Agram, a na pločici stoji Geringhoff MTX, ima prednju roto sečku sa dva šira noža. Odličan izbor :ppozdrav:.
Ja sam moj remontovao predprošle godine, menjao sam ležajeve (skoro sve), promenio SVE semeringe (najbitnije), lančanike i lance (one koji su dotrajali), sredio malo limariju, sredio koroziju i ofarbao ga, izašlo me nešto preko 1000€. Što se tiče kućišta i zupčanika, kada sam otvorio, izgledalo je kao iz apoteke :osmeh:, kao da je juče izašlo iz fabrike, samo promenio ulje.
 
Onda je sistem kao sto je Tesla naveo nisam bas strucan oko naziva pa sam promasio sistem tarupiranja:osmeh:.Moj nije ceo ofarban jer smo prakticno kad smo zavrsili kacenje odmah sutra u njivu usli tako da mi preko leta ostaje farbanje.
 
kakavi su capelo adapteri serija ts,secka ispod raketa?kolika bi bila cijena takvog adaptera sa 4 reda u dobrom stanju?
 
Kakve su prednosti i mane grickalica u odnosu na roto secku? Dali neko moze da kaze detaljnije o tome? gde je skuplje odrzavanje?
 
Ako misliš na Roto-disk od Geringhoffa, taj sistem ide lakše za kombajn, manje snage, samim tim manja potrošnja, nešto bolje usitni masu, i nema propusta (da nešto ostane za njim), a mana mu je što kad dotraju, diskovi su jaaako skupi.
 
Nazad
Vrh