Kukuruzna silaža

Za gornji sloj je bitno da je najlon iz jednoga i da je pokriveno sa zemljom peskom i necim sto ce dobro istisnuti vazduh koji je ostao.
 
Nije bitno da istisne zrak. Zrak se konzumira prvih dana po zatvaranju u prvoj fazi fermentacije.
Za gornji sloj je bitno dobro zatvaranje i zastita od sunca. Razlog je u velikoj temp. kojoj je izlozen gornji sloj. Temperatura u fermentaciji ne smije preci 37 - 39 °C. Ukoliko dodje do veceg zagrijavanja dolazi do stvaranja losih supstanci koje unistavaju silazu ili sjenazu.
 
Evo i prvog siliranja od mene u 2011. godini.
Kombinacija:
dsc00274zh.jpg

Iz priloženog se vidi,kukuruz je jako loše kvalitete,skoro sa jednog hektara je bilo malo više od 3 tone,razlog lošeg kukuruza je zato jer je sađen 1.7. nakon tuče,pa su se pečenjaci zmrznuli,nisu stigli dozorit.
dsc00276g.jpg

Ovo je moja ideja,"mobilni silos",nismo imali gdje spremit pa smo sasilirali i ugazili u prikolicu,sad smo ju spremili u šupu,a za mjesec dana kad krenemo trošit,prikolicu naparkiram ispred štale i sve bude puno bliže i lakše.
dsc00278uj.jpg

Moji roditelji: :D
dsc00282jo.jpg


Evo i video uradak:
[YouTube]http://www.youtube.com/v/cABqVyz6COI[/YouTube]
 
@ VetMed > Ja Mikado sejem cim se pojavio i zaista ima sjajan prinos sada na prolece planiram AS-ov hibrid za silazu da sejem bio sam na ogledu stvaro daje izuzetne prinose. aL naravno sejacu i Mikado. a sto se tice peska, ja prosle godine nisam stavio nista odozgo samo gume i super je bila,a sada katastrofa. Sutra slikacu i ja da vidite kako izgleda. pozZ
 
spensi je napisao(la):
Nije bitno da istisne zrak. Zrak se konzumira prvih dana po zatvaranju u prvoj fazi fermentacije.
Za gornji sloj je bitno dobro zatvaranje i zastita od sunca. Razlog je u velikoj temp. kojoj je izlozen gornji sloj. Temperatura u fermentaciji ne smije preci 37 - 39 °C. Ukoliko dodje do veceg zagrijavanja dolazi do stvaranja losih supstanci koje unistavaju silazu ili sjenazu.
ovo sve stoji sto si reko al da mi neko proda prico da nije bitno vazduh da se istisne onda vec ne mogu verovat,onda bi ljudi stavljali supe iznad silaza i nebi pokrivali najlonom uopste.
Post je spojen: [time]1294480555[/time]
_________________________________________________
Dobre slike :) "VetMed".
 
sve pohvale za slike silaze ::svaka cast:: al prizor iza silaze suma i brda su mi extra :bravo:

Razmisli ti o nekom turizmu na selu lepo bi bilo tu doci :D
 
Zoran Kostović == Hvala, valjda je zdravo i kvalitetno, bikovi jedu dobro, ne zale se :D

cukaneca == Hvala, nije preradjena motika vec od crtala od pluga, odsecena polovina i zavarena na deo od sekire, povremeno ostrim na brusilicu. Odradjuje dobro posao, pogotovu kada dodju topliji periodi. Ravno odseca silazu, odsecena strana ostaje glatka, tako da koliko-toliko sprecava ulazak vazduha i kvarenje silaze. Prosle godine sam imao silaze do pocetka avgusta i nije se grejala i kvarila. Malo mi je samo nezgodno da zasecam kada je toplije vreme, posto mora zaseceni deo da bude sto manji da bi se brze trosilo, videli ste na slikama da je silos dosta visok, pocinje sa oko 2.2m - 2.5m na kraju cak i preko 3m pa mi je nezgodno da stojim na uskom zasecenom delu koji je oko 30-40cm. A najveca visina mi dolazi bas u leto kada mora najuze da se zaseca. Sada nema problema, hladnije je vreme pa mogu da zasecem 60-70cm. Video sam na nekim slovenackim oglasima rucnu, elektricnu masinu za secenje silaze, mislim da je to prava stvar ali mislim da nije ni malo jeftina. Moze i ovako. :D

amac86rs == Hvala, ma kakav turizam, kod mene ti je to divljina svi beze sto dalje, nema od toga kod mene leba. Levo od silosa i senika je dolina kroz koju protice recica pa ima ravnih parcela, a ovim putem desno na 2km su nam pasnjaci za ovce i livade koje kosimo. Pozdrav.
 
igordulic je napisao(la):
spensi je napisao(la):
Nije bitno da istisne zrak. Zrak se konzumira prvih dana po zatvaranju u prvoj fazi fermentacije.
Za gornji sloj je bitno dobro zatvaranje i zastita od sunca. Razlog je u velikoj temp. kojoj je izlozen gornji sloj. Temperatura u fermentaciji ne smije preci 37 - 39 °C. Ukoliko dodje do veceg zagrijavanja dolazi do stvaranja losih supstanci koje unistavaju silazu ili sjenazu.
ovo sve stoji sto si reko al da mi neko proda prico da nije bitno vazduh da se istisne onda vec ne mogu verovat,onda bi ljudi stavljali supe iznad silaza i nebi pokrivali najlonom uopste.
Post je spojen: [time]1294455355[/time]
_________________________________________________
Dobre slike :) "VetMed".

Ako pogledas kako se pokriva silaza, vidjeces da se koriste mreze (zelene) i djakovi koji su punjeni pjeskom, koji se slazu samo na rubove ovih mreza . Tako da 70 % silaze nije prekriveno ni s gumama, ni pjeskom ni s icim.
Pa mi godinama pripremamo silazu i sjenazu u dva bazena duzine 50, sirine oko 4 i visine 2.5 metra.
Reci mi kako da istisnemo zrak na toj povrsini. Ostane zraka da i dize prvi najlon.
A silaza i sjenaza kad je otvorimo ko salata. Mirise samo tako i nema bacanja osim negdje na krajevima. Zrak se konzumira u fermentiranju i nemaj problema ako ostane zraka ispod najlona.
Pogledaj sliku pokrivanja na temu "pokrivanje silaze". Nema tereta osim djakova s pijeskom.
 
spensi je napisao(la):
Reci mi kako da istisnemo zrak na toj povrsini. Ostane zraka da i dize prvi najlon.

Nije stvar u tome, da istineš zrak na površini. Trebaš ga istisnuti u dubini.
Dizanje folije je znak dobrog gaženja i pokrivanja, jer je to ugljični dioksid, koji se stvori prilikom fermentacije.
 
Ma ne govorim o gazenju. Normalno da gazenje mora biti dobro. Dobro gazenje bolja silaza.
Ni o podizanju najlona prilikom fermentacije.
Govorim o zatvaranju. Prilikom zatvaranja, ispod najlona ostane poprilicno zraka.
Ocito se nismo razumili.
Ja sam govorio o povrsinskom propadanju silaze. Kod dosta slucajeva dolazi do propadanja gornjeg sloja tzv "kapa" silaze. Sad ako izracunas da na 50 metara duzine i 4 metra sirine bacis kapu koja nije dobra u visini 20 - 30 cm, to je poprilicna kolicina.
Pozdrav.
 
cekaj jel po tvome kad bi stavio supu (tako da nikako ne moze zakisnuti) iznad silaze nebi moro stavljati nejlon?
 
Sta je supa ?
Kako nebi morao stavljat najlon ? Kako ces je hermeticki zatvorit ako je ne pokrijes najlonom?
Kod zatvaranja trebas koristiti dva najlona. Povrsina se pokriva tzv. "plasticnom folijom" koja se uglavljuje sa bocne strane, te preko svega ide bocni najlon (crno-bijeli debeli), te preko svega veliki povrsinski najlon (isti kao i bocni).
Kako je povrsinski sloj u obliku kupole, na bocnim stranama uglavljujes najlon i mices silazu, tako da formiras odvodni kanal za vodu, tako da nema ni zaostajanja vode na povrsini.
 



ovo je slikano danas na salašu,na oko 160 ovaca da 5-6 ovakih kolica, jedna imaju oko 65kg
 
krov na stubovima,hangar ili kako god.
pa tako i mi radimo sastrane najloni pa se prebace preko od gore novi najlon i na njega jos jedan stari i zemlja,radio sam i bez zemlje i imam slika kako je los gornji sloj,i ovve godine sam imao tako jednu jamu,dok ove sto su mi pokrivene zemljom su extra nema trunke ,sto je meni dovoljno da znam da ako stavim zemlju imam bolju silazu bez komplikacija i gomilu strucnih nepotrebnih izraza :)
 
Nazad
Vrh