Kukuruz 2024

Ја сам га сејао за силажу, једну врећу за пробу. Међутим остао је јако низак, чак је и Кашмир био виши. Као да му није одговарало пролеће. И поред тога што је био низак, занимљиво да је сваки струк био исте висине. Пошто није имао масу, а имао је клип, оставио сам га али за зрно, и скинуо негде крајем новембра, почетком децембра. Био је сув и имао је сасвим добар принос.
 
Sa glifosatom ljudi prave uglavnom jednu ogromnu grešku. Zbog uštede prska se sa polovičnom dozom pa i manjom. Znam par ljudi koji strnjike prskaju sa 1,5l po kj. Kažu sve izgori, samo treba malo više vremena. A u stvari nije baš tako. Osuši se nadzemni deo sirka tj lišće, a dok ta mala količina glifosata stigne do rizoma biljka ga rezgradi i ćorak. Rizom preživi i eto sirak se zazeleni posle prve kiše.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Prskao sam par zbunova na nnjivi rucnom kantom sa veoma jakom dozom koja sprzi i mlad bagrem. A sirak nakon nejog vremena ponovo izbija na tom mestu.Da li je manja koncentracija glifosata sada u odnosu na ranije ili je sirak postao otporan,nesto postoji.
 
Za ovu godinu uzet dkc 5031 5075 5093 5068
4897 videcemo koji ce se kako pokazati mada se i seju na razlicitim zemljama...
 
Kako nam pada kiša, svi do jednog će se isto pokazati.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ja ove godine ću sve sejati na 24cm. Kakvo je vreme možda mu i to bude mnogo "često". A uzeo sam od KWS-a HYPOLITo i DONJUAN i od Pionira P0710 i P0217. Pa kako im bude.
 
Jan hteo da uzmem taj DONJUAN žena kad je čula, počela se smejati i ja - odustanem.
 
Kakva su vasa iskustva sa kukuruzom u tanjirano? Jedna parcela oko 1,5ha. I An umesto urea?
 
2010. екстра прошао два пута потањирао, 150кг/кј ан и сетва била око 1 маја. Али била кишна година и принос био преко 4500кг/кј зп 434 површина од 10кј.
 
Ima negde da se nađe seme nekog ultra hibrida?
Lexxtor duo po mogućnosti. Ovde kod mene u okolini ni za lek, ništa od ultra hibrida ne može da se nađe....
2 sj potrebne.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ја сам набавио лехтора преко једног пријатеља,а он од неког свог који је наватао регионалног дилера.тако да...
кад сам већ ту:
1.Каква су ваша искуства са тим хибридом?
2.С обзиром да се прска са фокус ултра(а видим да он не сме да се меша са хербицидом за широколисне корове),која је процедура прво иде третман широколисних и после фокус?И на који времески размак између два прскања?
3.Прскање на црно иде нормално пре тога,типа басар+резон?
4.хвала
 
Nazad
Vrh