Kukuruz 2024

Da, štiti nadzemni deo ali suncokret nema tu čast da može da izdrži grickanje kao na primer kukuruz ili š.repa već ako ga gricne i odseče kotiledon završio je karijeru, nema regeneracije.To je valjda svima jasno, možda insekt ugine ali za njim ode i suncokret.
 
50-55e za litru.
Ali!
Neki su nosili na analizu i kažu da umesto 600g/l aktivne materije ima svega 200. Između ostalog i meni su prošle godine bube pojele suncokret tretiran tim gaučom...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Tacno tako,ima 3 puta manje aktivne materije nego sto ga deklarise...bolje i sigurnije je uzeti Kohinor ili Kondor za tretman semena,jeftinije izadje.
 
Da, štiti nadzemni deo ali suncokret nema tu čast da može da izdrži grickanje kao na primer kukuruz ili š.repa već ako ga gricne i odseče kotiledon završio je karijeru, nema regeneracije.To je valjda svima jasno, možda insekt ugine ali za njim ode i suncokret.
Kada se seme suncokreta kupovalo fabrički zaštićeno gaučom, pre nego što su ga zabranili, nije bilo grickanja a kamoli odgrizanja izniklog suncokreta od strane insekata. Ni da ga taknu!
Sada ovo sra*e što nam uvaljuju za silne pare, ne bi me čudilo da privlači bube.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kada se seme suncokreta kupovalo fabrički zaštićeno gaučom, pre nego što su ga zabranili, nije bilo grickanja a kamoli odgrizanja izniklog suncokreta od strane insekata. Ni da ga taknu!
Sada ovo sra*e što nam uvaljuju za silne pare, ne bi me čudilo da privlači bube.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Pa lepo ti pise da stiti ispod zemlje od zicara crva, a iznad zemlje od lisnih vasi. Kod suncokreta makazaru koji odsece kotiledon ne moze nista, tu mora tretman prskalicom da sacuvas kotiledone jer ako ga odsece kao sto rece matic nema nista od njega. Tako da nisu nebuloze kao sto kazes, nego ili ne znas ili lose tumacis napisano.
 
Najbolje bi bilo da se vratimo preparatu Lindan od kojeg su crkavali svi redom od krtica, insekata,ptica u preletu tretirane njive do nepazljivih traktorista.
 
Линдан је био закон, а пакован у алу флаше. Ја сам га једне године користио против леме. 1л на 440л прскалицу и опрскао 8кј. Иначе сам те године се напатио са тих 8кј нисам могао лему да решим, а нема чиме нисмо прскали. И отац се сети да има ту, једну боцу линдана алу флаша комшија му донео из задруге. Што рече колега Михајло све што је прелетело преко њиве је пало.
 
Kada se seme suncokreta kupovalo fabrički zaštićeno gaučom, pre nego što su ga zabranili, nije bilo grickanja a kamoli odgrizanja izniklog suncokreta od strane insekata. Ni da ga taknu!
Sada ovo sra*e što nam uvaljuju za silne pare, ne bi me čudilo da privlači bube.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Nije bilo tretirano Gaucom, nego Cruiserom, druga aktivna materija, thiametoxam. On je zakon za sve.
 
Al nije bilo insekta koji ga je preziveo.
То јесте за жичара је био закон, када се разбаци по њиви смрдело је по две, три године. У репи су га највише користили и у кукурузу где је била најезда жичара.
 
Nije bilo tretirano Gaucom, nego Cruiserom, druga aktivna materija, thiametoxam. On je zakon za sve.
Jeste bio tretiran, suncokret gaučom a kukuruz pončom.
Ukinut je kada su otkrili da pčele uginu sakupljajući polen, od biljaka čije je SEME bilo tretirano gaučom.
Znači taj imidakloprid sa semena je dospeo čak u polen....
Neoma je bila tretirana gaučom znam pošto sam je sejao tada.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Zavisi od koga kupis Gaucho, ima gde je radjena analiza pa je pokazala da nema nista AM, a ima gde je bilo 590gr. I nesto je to velika cena, placao sam dosta jeftinije.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
Jeste bio tretiran, suncokret gaučom a kukuruz pončom.
Ukinut je kada su otkrili da pčele uginu sakupljajući polen, od biljaka čije je SEME bilo tretirano gaučom.
Znači taj imidakloprid sa semena je dospeo čak u polen....
Neoma je bila tretirana gaučom znam pošto sam je sejao tada.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Sve sto kazes je tacno i ja se secam price, samo sto si permutovao, u pitanju je bio kruzer.. to je sygentina hemija i nju su koristili za suncokret
 
Nazad
Vrh