Kukuruz 2022

Ja sam danas završio moje kukuruze, na zadnjoj parceli ove godine 6kj navršeno 31-32tone sa 16% vlage dkc 4943 i na probu 5092 ako se sećam dobro oznake, inače tu je svaka kišica koja je pala u toku godine pogodila taj deo a i parcela je u dobroj kondiciji, zrno zdravo i krupno a šapurike lepe i cele samo je lak, ima ga zapreminski ali slabo meri.
 
Ја сам имао пионире 9911 и 9300 на три њиве удаљене можда 500 метара. 9911 је био на две које су ближе једна другој а 9300 на трећој мало удаљеној. На првој 9911 је било можда 150 кг, на овој другој око 800 кг а 9300 је дао око 1800. Још да додам да је разлика у величини зрна у корист 9300 дупло. Лепо зрно, крупно а 9911 је имао јако ситно зрно, као кокичар. Кад сам однео тај крупни на анализу влаге видео сам да је све што је до тад мерио било ситно. Овај имао зрно као у редовним годинама. И, наравно, крали су га. Њива излази на силос, од села удаљена 700 - 800 метара.
 
Ovu temu samo osvezim nikako ne smem da iscitavam, al sad kad sam otvorio prvi post nisam mogao da ne vidim 6408kg po jutru! Auu bog te materin za sta smo mi ustajali ove godine to se pitam non stop! Ustvari 2 godine ustajemo da jedemo seremo i gutamo knedle koje zastaju u grlo!
 
Pionir 1241 prinos oko 4,2 t/ha, brano u klipu. Ovo na slici je posledica suše ali verovatno i sortna osobina. Zemljište nije peskovito, neka crnica, zimsko oranje. Stabljika je trula, izgorela od suše a onda i istrulela od kiše. Klipovi popadali na zemlju. Inače su ove stabljike bile visoke tri metra u junu, obećavao je rekordni prinos.
0157eb990031487a4fb231d78263c263.jpg
a138601ad52746cfb39d41e4ebe0ea83.jpg


Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Малочас завршио са кукурузом за ову годину. Данас скинут KWS-ов "Колегас" - влага 16,2-16.3%, принос 35 метери о ланцу.

Идемо даље...
 
Zavrsio sa kukuruzom za ovu godinu. Pola sam ostavio kuci pola oterao za prodaju. Ne znam prinos bas tacno u kg ali na osnovu onog sto je mereno tu je negde prosek oko 6t/ha. Mnogo bolje od prosle godine. Prilicno su ujednacene njive bile, mislio sam da ce neka da odskoci pozitivno i negativno u ovakvoj situaciji kad zasusi. Izmedju najbolje i najlosije je mozda bilo 1t/ha razlike. Prosle godine je razlika bila drasticnija od 2t/ha do 7,5t/ha. Od hibrida sam imao P0217, P0200, P0412 i P0710. I tu je situacija prilicno ujednacena ne mogu da izdvojim neku razliku osim da je na P0412 najvise popucalo stablo iznad klipa nakon oluje pre dve nedelje.
 
I kod mene prilicno ujednacene njive, Jedna od 8kj 400 kg po kj, a ostalih 40kj se ustalilo na oko 1000-1200kg po kj. Vlaga 15,5 tel-kel 34.5 dinara.
 
Danas puk'o top.Za kraj ostavljena parcela u susednom selu gde nije bilo kiše nikako.Krajnji rezultat na 1.5 k.j celih 2.200 kg čisto.
 
Код мене је исто П0725 био најбољи иако је ободом био лош ситан, али унутар њиве као да није осетио сушу.
 
Ja san juče uradio kukuruz na parceli od 2,5 ha bilo je 11 t. Vlaga je 15.3 i sve je bio KWS - Kashmir, Inteligens, Donjuan i Toscano. Obzirom kakva je godina bila ja sam zadovoljan. Kod mene u kraju se kreću prinosi od 500 kg do 2 t/ha. Da smo svi mi živi izdravi a ostalo ćemo lako. Više sreće sledeće godine.
 
Код мене је исто П0725 био најбољи иако је ободом био лош ситан, али унутар њиве као да није осетио сушу.
Mi smo sinoć skidali jedan p0725 jednom kooperantu koji se hvalio da mu je taj odličan i da se nada dobrom rodu.Nažalost nije ušao malo dublje u parcelu da se uveri u to što tvrdi.Kombajn je išao punih 400m sa šestorednim adapterom gde je prinos na ekranu pokazivao 0.Na kraju bedan prinos,a stabljike kao u najboljoj godini...
Inače za 10-ak dana žetve,prinosi od 1-2t.
 
Nazad
Vrh