Kukuruz 2018

Jest njegova, stane 10t kukuruza. Dobri smo prijatelji. To je onaj rus sto sam pisao da mu je mehanicar skinuo mjenjac i zamijenio nekim starim koji je sav povaren..
 
Ono sto cu sledece godine da promenim je samo gustina setve,pa da vidim i taj efekat,e da i pojacacu nesto vise djubriva,pa da se kockam.
 
E ovo sam ja iskusio ove godine njiva 1.klase dobila 100t stajnjaka na 1.72ha ili 3 jutra +120kg mapa po j +150 ureje po j u prolece {priznajem pretero sam}a i njva je u kondiciji predusev suncokret ,hibrid kws Kerbanis setva 2. aril na 24 cm rastojanja i 6cm dubine a prinos 300kg na 3 j.Pre te njive sam uradio usluzno njivu koja je videla djubrivo samo u kisi i kad ptice prolete sa prinosom 1100kg po j.
 


Stiglo nesto semena kws krebs i karmas jos jednu turu ocekujem kws 3381 i gotova nabavka za sezonu 2018.Od prosle godine ostalo po 2 vrece sy pako i heliko.
 
Da seme je iz 2015.god ali je proverena klijavost i energija klijanja i izdata nova deklaracija koja vazi do 31.07.2018.



Na svakih kupljenih 10 vreca dobija se 1 gratis.
 
Pošteno od KWs-a što priznaje da je staro seme... I naravno što su pustili cenu...
 
Ovo su hibridi sto su sad bili na akciji jedino su mi rekli da ce jos biti kws 3381 zasticen insekticidom semafor po ceni nesto manje od 3500 dinara. Planiram i njega da uzmem jos 7-8 vrecica i da zavrsim sa nabavkom semena kukuruza za predstojecu sezonu.

Zaboravih napisati za kws 3381 po ovim uslovima na 11 uplacenih vrecica ice 2 gratis.
 
Mislim da bi sve semenske kuce mogle da prate ovaj primer. Ponudis starije seme proverene klijavosti za manju cenu, novo seme po nekoj normalnoj ceni I svaka roba ce imati svoje kupce.
Jel izasao sa cenovnikom KWS I Pionir ??
 
Ko seje DKC seje to staro seme.Nicanje kao četka a kako bi tek bilo da je sveže seme imaćemo valjda nekada čast da vidimo.
 
Nazad
Vrh