Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gfghjldfkk
e18e41f60a16af5328490dbcc913dfc1.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
juce dobio Equip® i Laudis®
sutra cu da ga oparam;medjuredno kultiviram;
 
Do kog lista mogu prskati sa nikosavom? U uputstvu piše da ide do sestog, a iz apoteke mi kažu da mogu do kada hocu...
Sta vi kazete?
 
Popodne ospartani kukuruzi. Na slikama su redom ZP606, Pionir 9911, DKC 5031. I naravano pilot Stanko!

209a7ec1903de3e54eae393f9d4692f3.jpg
b73f6a68920bbb692ed8446c4b712e30.jpg
19daec8331450dddd2a35a0aadd40891.jpg


Odokativno, Pionir je najbolje startovao, iza njega bih stavio Dekalb, a ZP je za sad najlošiji. To mi je malo iznenađujuće jer mi je prethodnih godina ZP najbolje izgledao u svakoj fazi vegetacije. Ali generalno kukuruzi su krenuli čim su dobili malo sunca. Vozajući se danas kroz njih vidim da sve ukupno izgleda solidno, pa sad šta bude dalje. Od mene im je to sve do kombajana...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje, da li je obavezno postavljanje slika samo najboljih useva na forumu ???
Da nelažem, i moji kukuruzi su slični kao i ovi sa slika (ima i lošijih, a ima i boljih), ali u ataru ima daleeeko gorih, a takve slike nama na forumu...
 
Ja kazem cim se opsarta bilo kukuruz,suncokret ili nesto trece tacno se sutradan vidi kako biljka raste kao da dise punim plucima odma bukne kao gora.
 
Koliko će pomoći špartanje ako nije prošlo ni 12h od završetka špartanja do pljuska i nekih (ajd da kažem jer ne znam stvarno stanje u ataru) dvadesetak litara kiše? Odnosno da preformulišem, treba li to ponovo špartati kad se ovremena?
 
Baš čudno ista slika od juče a sad druga oznaka hibrida.:haha:Ti izgleda nisi imao nikad bolje kukuruze u ovo doba ranijih godina pa postavljaš jedne te iste slike svaki dan...
 
Ovo je kukuruz pionir y12 koji je star 5 godina i dosao tvornicki tretiran mesurolom i gaucom i poslije dve godine je opet tretiran. I prije pet dana po treci put pozitronom i sve i jedno zrno je niklo a takode i onaj drugi konfites koji je star 3 godine dosao tretiran forsom i ja ga tretirao pozitronom isto svako zrno koje sam posijao je niklo
bc5442a19f9c597c706d4846b0e9fc46.jpg


Poslano sa mog LG-M200 koristeći Tapatalk
 
Ovo sam posijao danas postrno malo manje od hektara pa cemo vidjeti da li prica sa starim sjemenom drzi vodu

Poslano sa mog LG-M200 koristeći Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh