Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I kod mene dekalb nesto kilavi a prethodnih godina rastao brze od pionira izgleda da njemu bas nije prijao hladan april
 
Moj 9241 sjetva 12.5., jučer prskan 1 l Nicosh, 2 l Cambio i 1 l Dash po ha.
b5281939efc176c1bc7b3a07bb1f7c7d.jpg


Poslano sa mog LG-H525n koristeći Tapatalk
 
Ove godine ima problema sa DKC-om,kod nas 5401 i 5276 nije uošte dobro nikao.Dolazio predstavnik DKC-a i rekao da je to problem ove godine i čoveku koji ga je zvao da vidi parcelu rekao da mu jedino može za sledeću godinu dati četiri setvene jedinice od 80000 biljaka.Kod mene sejan sve 5222 zadovoljan sam nicanjem ali nisam zadovoljan početnim porastom.
 
Poslednja izmena:
Mom prijatelju su bili bicevi na DKC lane od Matona i hladnog vremena. Obecali mu seme ovo, ono, na kraju nista nije dobio.
 
Kako vam izgleda po725?
Kod drugara, a i kod mene, slabije u odnosu na ostale pionire, uz primetnu manju klijavost i energiju, ukratko kilaviji od ostalih
 
Ja upravo zavrsio spartanje mog zp 606. Jedva sam prolazio traktorom. Dobio je jos 300 kg uree na 3 kj a toliko je dobio i u sejanje. Travke ni jedne. Sad neka dobija boju na ovih za njega idealnih 28-29C. A kako Kimi kaze og cetvrtka kisa pa malo i da ga nalije i istopi djubre mada dole ima vlage. Ali se lepo prasilo i ima fine sitne zemlje. Od mene za njega je to sve ove sezone jos da ga ovaj odozgo lepo pogleda i bice ga milina brati.
 
Mozel sta da steti ako bi recimo sad u spartanju isao sa 400 kg uree po 1 ha,stim da sam uz setvu isao sa isto toliko 15:15:15?
 
Nisam bas zadovoljan kako mi kukuruzi izgledaju ima, dosta to ide kilavo zbog vremena. Mozda ne vece ali ujednacenije kukuruza i bolji sklop ali se stetocine bas odomacile, mada jos uvek je prvo poluvreme. Preziveli su ove godine i mraz i kisurine i zicare i vrane ne znam sta jos ima da ih strefi. Sreca jedino sto su prskanja uspela. Krivo mi jedino sto nisam presejao jedan hektar koji je zicar unistio od 67-68000 biljka fali bar 10-15% a u zetvi ce sigurno biti i 20% slabiji sklop ali sta da se radi znacu za sledece put sta da uradim.

DKC 5276 sejan 3 aprila


Pionir sejan 10 aprila.



 
Malopre sam došao iz atara.Gledam kukuruze koji su malo zakasnili sa prskanjem ,(vidi se da je samorast suncukreta bio narastao )već se uvijaju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh