Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Levo radjeno sa mikrogranulisanim djubrivom pri setvi-desno kontrola 8 redova
Mas 56A
mlo7jp.jpg
Lepo od tebe sto imas i kontrolu, kad sam ja kacio slicne slike neki su za mene rekli da sam korupmiran a ono izgleda stvarno deluje. :osmeh:
 
Ljudi sta mislite... Jesenas sam zaorao za kukuruz 100kg map-a po jutru i proletos predsetveno mu dao oko 160-175kg ureje po kj.... Mislio sam sad prilikom spartanja da mu ubacim u redove jos oko 50kg kana ili ana sta mislite vredi li to raditi i da li ce imati efekta?
 
Srdjane,je l' to ona varijanta sa Elixirom,kupiš djubrivo a dobiješ opremu.... I kako ono beše djubrivo ide sa semenom zajedno je l' da? Podseti me oko uslova ako ti nije teško.
 
Ljudi sta mislite... Jesenas sam zaorao za kukuruz 100kg map-a po jutru i proletos predsetveno mu dao oko 160-175kg ureje po kj.... Mislio sam sad prilikom spartanja da mu ubacim u redove jos oko 50kg kana ili ana sta mislite vredi li to raditi i da li ce imati efekta?
Mozes i 100kg, vredi mnogo ali samo ako posle bude kise, da rastopi i spusti dublje azot.
 
Srdjane,je l' to ona varijanta sa Elixirom,kupiš djubrivo a dobiješ opremu.... I kako ono beše djubrivo ide sa semenom zajedno je l' da? Podseti me oko uslova ako ti nije teško.

Da Sinisa...u obavezi si da kupujes od njih odredjenu kolicinu djubriva u roku od tri godine(a opet kolicina zavisi od broja kuija,tj redova sejacice koju posedujes)i nakon tri godine ugovora kutije i oprema ti ostaje.Ovo drugo mozda nisam najbolje razumeo,ali od kutija sa MG idu cevi do kutija sa semenom,pa dalje do raonika ulagaca parce creva koje sprovodi djubrivo u brazdicu...nista specijalno,ali radi posao.

- - - - - - - - - -

Lepo od tebe sto imas i kontrolu, kad sam ja kacio slicne slike neki su za mene rekli da sam korupmiran a ono izgleda stvarno deluje. :osmeh:

Ma ti si oduvek sumljiv lik bio Miroslave...jos sad kad si usao u trgovacke vode na velika vrata...ko ce sa tobom izaci na kraj-inace i ovo je jos jedan dodatak,ali na kraju bic puca...videcemo sta ce na kraju reci kg(nije kineski lezaj)
2411s79.jpg

Levo dva su kontrola
 
North Army koje ti je to mikrogranulisano djubre i koliko ga ide po kj ili ha? Jel to onda trebaju posebni depozitori na sejalicama?
 
Stim da na kraju kada se izvaže taj kukuruz , ako bude razike u prinosu (sažem se isto sa Bojčetićem da razike skoro neće biti) , treba od te razlike oduzeti troškove tog posla.
 
Bice vizuelne razlike tamo do polovine juna, onda ce se izjednaciti i na kantaru mislim da nece biti razlike.

Prosle godine,na dobru godinu za kukuruz+grad koji ga je zadesio bila je sasvim lepa razlika u kilazi...necu iznositi kilograme i poredjenja,ali recicu da je razlika bila sasvim dovoljna da me ne mrzi da punim kutije djubrivom malo malo...

- - - - - - - - - -

Stim da na kraju kada se izvaže taj kukuruz , ako bude razike u prinosu (sažem se isto sa Bojčetićem da razike skoro neće biti) , treba od te razlike oduzeti troškove tog posla.

Troskove(osim osnovnog troska samog djubriva),sem gubljenje vremena koji minut vise pri punjenju kutija i nema...amortizacije depozitora nismo imali.Postoji neka mogucnost da na jesen postavimo vagu,pa cemo i meriti u kg tacno razlike.
 
Mišljenja sam da će biti razlike na vagi taj kukuruz će pre da izbaci metlicu, imaće više šansi da dobije kišu u nalivanju. Možda grešim ali slika kaže sve.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Razlika u kg možda neće biti velika, dovoljno da pokrije troškove ove operacije, ali ako taj kukuruz ranije sazri, i vlaga u vršidbi bude samo za pola procenta manja, već se isplati.
 
U dobroj godini mozda i nece biti neke razlike,ali sudeci po tome koliko je bolje razvijen koren,u susnijoj godini i na losijim (peskovitim) zemljistima to moze mnogo da znaci.
 
Probali su to sve ljudi i na vecim povrsinama zadruge. Razlike ima samo na jako losim zemljistima, u zemljistima koja su obezbedjena dovoljno sa NPK nema razlike. Taj pocetni porast je bolji, jer je usvajao pre svega azot i fosfor koji mu se daje u venu depozitorima, ali je to jako mala kolicina da rod zavisi od toga.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh