Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imaš i kod DKC i Pioneer kasnije hibride koji malo teže otpuštaju vlagu.Kod mene u karijeri najviše dao prošle godine od više hibrida (10) P-0725 i ove godine mi izgleda najbolji već sad...Tako da nije isključeno da ubuduće dolazi samo taj hibrid na moje njive...:cvetic:

P.S. Dok nismo počeli da skidamo u zrnu pre 15 godina otprilike i ja sam bio ubeđen da je NS-640 najbolji kukuruz na svetu.:osmeh:
Kod nas u kraju se jos uek vecina kune u zp677 :osmeh:
 
Nebi se sožio sa kolegom sa kolegom part, da NS i ZP imaju drastičnu prednost na lošijim zemjištima , baš nasuprot . Lično mislim da su domaći bolji za one koji ne važu kukuruz.
 
Mislim da je najopasnije kad je neko zadrt pa nece da proba nista drugo vec se kune u samo jedan hibrid..na svojoj kozi sam pasirao da kad god sam se kleo u jedan hibrid on me je opalio po usima..bio to 640 ili b23 ili kermes ili koji god..

- - - - - - - - - -

Uglavnom,primetio sam da su najbolji hibridi oni koji su novi i jos se ne rade u nasim i komsijskim doradnim centrima..cim ga ovde(ili u komsiluku,najgora je turska) krenu pakovati to vise nije to..kupis hibrid,koji je u opisu tvrdunac ono rodi zuban i to 20 posto manje..nije nego..
 
1_tmb_55384708_20170521_153432.jpg
1_tmb_55384708_20170521_153437.jpg


- - - - - - - - - -

dkc 5031,setva 02.04 prvi dan setve a ubedljivo najmanji kukuruz

- - - - - - - - - -

[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] dkc 4795 10.04[/FONT]
 
Juce I danas oprskano 75 kj kukuruza. Polovina sa Laudisom I Equiopom, a druga polovina sa Tigerom, Plamenom, Peak I Mezatronom. Posto sam ja vikend poljoprivrednik, razbio sam se ovog vikenda.
Na slici je parcela sa P0837 levo i DKC 5830 desno, bas se vidi razlika u boji, sejano je 25.04.
2017-05-21-3.jpg
 
Dušan,koliko bi ti radio zemlje da se baviš samo poljoprivredom,kad ovoliko radiš samo vikendom?
 
Gledao sam večeras DKC 5031 i ne sviđa mi se stanje. Kukuruz je dosta nejednak, npr. ima nekoliko biljaka u sedmom listu, reobusne velike, pa onda u istom redu jedan dva manja sa 5-6 listova, dosta slabijeg porasta. Ne znam u čemu je fora, verovatno u različitom nicanju zbog hladnog vremena a i kore koju su različito savlađivali. Pretpostavljam da je to sve vezano sa energijom klijanja. Pionire danas nisam obilazio, ali poslednji put kad sam ih gledao bili su dosta ujednačeniji od dekalba.
 
I kod mene dkc malo kasni za pionirom koji vidno bolje napreduje. Videcemo sta ce dalje biti, ali za sad pionir ima prednost.
Sta kazete posle laudisa koliko dana treba da prodlje pa da valja spartati, izvrsiti medjurednu kultivaciju ?
 
Posto je Adengo poznat da se aktivira nakon svake kise duze vreme nakon prskanja, da li se gubi njegov efekat nakon spartanja ??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh