Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bogami,bas lepo gura kod tebe. Ja imam Dkc istog dana sejan,ali je mnogo manji.
 
Evo danas posijao oko 5ha , dkc 5031 . Imam još 7-8ha i to je to . Namjerno sam sijao u 2 "roka" - rano (kraj marta i poč aprila) i kasno . Inače je i za ovaj drugi rok takav tip zemlje , niska , teža i slabopropusna gdje je definitivno bolja kasna sjetva .
 
Nevidim sta fali domacim kukuruzima.I strani imaju kukuruzovine za izvoz.

- - - - - - - - - -

Prosle godine,u mojoj njivi DKC5147 na 20cm dao porazavajuci prinos.Domaci na 26-30 skoro duplo vise.Njive 5.klasa.
 
Ns 606 ...Juce spartano
2jdq44k.jpg
[/IMG]
2r592m0.jpg
[/IMG] Kukuruz gde nije nikao to je od hladnog vremena sa kisom koje je usledilo posle 5 aprila
 
ZP341 koji je se sejao kolega na slikama je odličan hibrid. Može da se nosi sa svakim pionirom.
Ja ću možda od sledeće godine samo njega sejati....
Prvo probajte pa onda pišite vaše mišljenje.
Još jedna stvar, on nije visok hibrid. Ali je u startu jako napredan, pa vam se zato cini....
 
Vec sam pisao da ZP hibridi itekako mogu da se nose za zapadnom konkurencijom. Mana ZP hibrida je samo malko veca vlaga. Ko radi u klipu apsolutno treba da poseje ZP jedao deo. Moj rodjak za potrebe svinja iskljucivo seje ZP, jer mu se to pokazalo najbolje u stocnoj hrani i u napretku svinja.
 
Prednost robnih marki tipa Dekabl,Pionier i slicnih je brzo otpustanje vlage ali ne i prinos na slabo produktivnim zemljistima gde domaci NS i ZP imaju drasticnu prednost.
 
Imaš i kod DKC i Pioneer kasnije hibride koji malo teže otpuštaju vlagu.Kod mene u karijeri najviše dao prošle godine od više hibrida (10) P-0725 i ove godine mi izgleda najbolji već sad...Tako da nije isključeno da ubuduće dolazi samo taj hibrid na moje njive...:cvetic:

P.S. Dok nismo počeli da skidamo u zrnu pre 15 godina otprilike i ja sam bio ubeđen da je NS-640 najbolji kukuruz na svetu.:osmeh:
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh