Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svi njihovi hibridi su u ponudi a za cenu zainteresovani će dobiti broj telefona regionalnog zastupnika.
 
Evo kakav utjecaj ima Monsanto, sjeme prodavaju s istom cjenom kao i novo, a klijavost ispod 80%. DKC 5031 upakirano u 9 mj. 2016 godine.
dkc_5031.jpg
[/URL][/IMG] Ima li kakvo rješenje osim NE kupovati njihovo sjeme, kod nas nema, uopšte nitko ne reagira od nadležnih inspekcija.
 
Poslednja izmena:
Nažalost iako sam ja dekalbovac, i kod nas se nudi staro seme, ja sam već jednom vrratio, e sad videćemo kad dođe drugi kontigent kakvo će biti...

Problem je kod nas što ima mnogo uvoznika, pa se nezna ko pije, a ko vodu nosi!
 
Kažem ja vama da se držite domaćih hibrida a vi nećete.Tako vam i treba,neka vas globe i ucenjuju!
 
Ja bi tu ipak ponovio ogled .
Ako se ovo odnosi na mene, do sad od kako sejem zp stalno sam kontrolisao klijavost i nikad nije bilo odstupanja po pitanju klijavosti na deklaraciji kako u ovim mojim ogledima tako i na parcelama,Što se tiče ovih 100% klijanja i nicanja tako se verovatno poklopilo iako nebiram semenke koje ću posejati u ogledu ali sigurno da ima tih 96% klijavosti.
 
I ne znaš da može dok ne probaš.:haha:Ove godine pravim ogled na istoj parceli ista agrotehnika, biće ogled pionir i zp isti hibridi iste fao grupe i biće posejano sve u istom danu pa će vidimo koliko i ko je bolji.
 
Ova godina nije merodavna. U losim se vidi razlika i to drasticna, a u setvi niko ne zna sta nas ceka do jeseni.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh