Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Interesantno je da su ti sto imaju silose obicno i organizatori proizvodnje. Pa rabat na seme, na hemiju, na vestak pa po pravilu svi obradjuju velike povrsine, pa za svoje proizvode ostvaruju visu cenu jer zajedno sa nasom robom imaju velike kolicine. Pa isplata kad njima odgovara i po ceni koju oni hoce.... Kada je neko dobio obracun gde je naznacen krajnji kupac i cena pokojoj mu je prodata roba???A tek vaga i uzorkovanje donete robe to je zlatna koka........ Ako su oni napravili silose nismo mi ovce za sisanje.
Pričao sam sa jednim momkom, koji sve to radi, ima silos, organizuje proizvodnju. Čovek računa na to da mu je bolje i da da veću cenu zakupa za zemlju, jer tu robu protura kroz silos i zarađuje samo na njenom otkupu 2-3%.
 
To sam propustio da kazem zemlje im nikad dosta. Otimaju, a kao ne placaju vise od ostalih, a svi trce kod njih da im nude. Opsedaju advokate za spiskove ljudi koji cekaju restituciju.
 
Nesto od mog kukuruza
NS 640-jedan prosecan klip
Izuzetno se lako bere,voli podrucje Sumadije i Podunavlja


Okrunjen

Okrunjen ZP 600

Okrunjen ZP 704
 
Koliko cega dajete kukuruzu po ha? Ja planiram 500kg 3x15 u sjetvi, i prihranit sa 500kg kana ili uree. Prscem na crno pa nema tecnog.
 
Ja sam zaorao stajnjak I osoku na nekoliko njiva, na 2ha nisam isao osnovno ovo ostalo 200kg/ha MAPa. I pre spremanja za setvu ici cu oko 250kg/ha Uree, a gde je zaoran stajnjak verovatno malo manje
 
Puno je razloga.

Ne pratim plodored, nemam gdje plasirat robu sem kukuruza.
Radim samo svoje njive, bile pod zakupima pa se svako igro, polako ih dovodim u red sa stajnjakom.
A kukuruz u mom kraju oko 400KM ili 210e. U berbi pane cijena ali na proljece je to to. Pa tako da se nalazim u tom svemu.
 
U ravnici 300 kg UREA predsetveno, a na brdu u špartanju 250-300 kg Kan-a. Gde nije zaorano osnovno, 200-300 kg predsetveno ruske 16-ice, zavisno od parcele.
 
U sejanje 150kg/ha Urea + u špartanje još 150kg/ha urea. Ne bacam NPK jer prema 3-4 analize urađene do sad imam mnogooo P i K.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh