Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam već ovde prekinuo na ovu temu,a ti me uvlačiš opet u istu priču.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Ako padne 5 lit./m2 na dve zmajovke to je samo 100 kg. više.Uzorak će biti isti a vlaga će skočiti možda za jednu grupu na tablici i jedan dobar osnov za dalje šišanje.
Vlaga nece skociti ni malo,ali ne bih da citiram Duska Radovica,srecno svima sa kukuruzom u 2017 godini...

- - - - - - - - - -

Kuma kume onda mi imamo 20 % veći prinos a 20 % manji finansijski rezultat... Bolje da igramo trke pasa, možda ćemo imati bolji prinos.... :bravo:
Strasno,strasno...::novac::
 
A di su moji novci, biće nama svima kako ja vidim....::novac::
Kupuj najlone da pokrivas zito i kukuruz:haha::haha::haha:
P.S.Vracaj Nemanji seme i uzimaj neki fao700 za silazu,ovrsemo u avgustu,imamo 30t/ha ''prinos''cele godine se onda hvalis ekspertima sa foruma i i objasnis im da je vece 1 nego 2...
 
Ja tih problema više nemam, meni na kukuruz treba da daju bonifikaciju kao na žito...:cool:

Zamisli tek tu njaka ja imam veći prinos, nego što sam proizveo, eto teme za razmenu mišljenja...:haha:
 
I da skinem sa 35% i da skinem sa 17% kolicina suve materije ce biti priblizno ista (razlog je sto zavrsna faza kukuruza gde je otpustanje vlage ipak ima mali porast suve materije). To bi mogle kolege koje su Poljoprivredni fakultet zavrsile i bili zainteresovani za kukuruz da napisu neku recenicu u vezi intenziteta skladistenja suve materije u odnosu na zivotnu fazu biljke. A moram te opet ispraviti tvoje pitanje je opet ekonomska dobit. Sa 30% vlage skinuti u klipu retko sejan kukuruz fao 700 uopste nije problematicno. Sto veca velicina klipa, znaci bolju prozracnost vazduha i susara opet radi gratis.
 
I da skinem sa 35% i da skinem sa 17% kolicina suve materije ce biti priblizno ista (razlog je sto zavrsna faza kukuruza gde je otpustanje vlage ipak ima mali porast suve materije). To bi mogle kolege koje su Poljoprivredni fakultet zavrsile i bili zainteresovani za kukuruz da napisu neku recenicu u vezi intenziteta skladistenja suve materije u odnosu na zivotnu fazu biljke. A moram te opet ispraviti tvoje pitanje je opet ekonomska dobit. Sa 30% vlage skinuti u klipu retko sejan kukuruz fao 700 uopste nije problematicno. Sto veca velicina klipa, znaci bolju prozracnost vazduha i susara opet radi gratis.
Da,da,u pravu si,malo sam se zaneo,hteo sam da kazem da ces bruto imati vise,sve jedno ti nije bitna zarada ni naplativo nego ''prinos''.
 
Neće skočiti vlaga?Super,na jesen im nosim pola vode pola kukuruza u Zmajovkama i nek probaju da mi upišu veću vlagu od 20%.:osmeh:
 
Neće skočiti vlaga?Super,na jesen im nosim pola vode pola kukuruza u Zmajovkama i nek probaju da mi upišu veću vlagu od 20%.:osmeh:
Naravno da nece,psenica i kukuruz jako tesko prokisnu,psenica ne moze uopste,amerikanci cuvaju kukuruz tako sto ga kipuju na asfalt i uzvrsavaju,onda pospu 2cm psenice odgore i ne moze nista da se pokvari..Moze da ti sondira 50 puta i vlaga ce ti ostati ista posle kise koju sam ja naveo,ja sam to probao hiljadu puta.
Pola vode pola kukuruza????
 
Nebih da ulazim u vlagomere ove po novom ali mislim da ipak mere spoljašnju vlagu kukuruza.Ja jednu turu sa iste njive predam danas vlaga 18,7%,bila gužva velika vučem sutra drugu turu parkirao sam ih jednu noć samo pred kućom i vlaga sutradan 19,2% i evo ni nepunih 8 sati stajanja šta uradi.Ja im govorim to što i ovde pišem,a oni tamo njih 3-4 na prijemu svi kao jedan govore "Povuko ti je vlagu preko noći".:ppozdrav:
 
Odstupanje na istom uzorku moze da bude za ceo procenat.
Znam to jer godinama merim vlagu pri skidanju ogleda iz iste kante gde ima cca 5kg izmesamo rukom i naspemo u vlagomer i on pokaze npr 19.1% prvi put, drugi put moze +- 0.5% i to je OK, ako pokaze vecu razliku mora i trece merenje.
 
Nebih da ulazim u vlagomere ove po novom ali mislim da ipak mere spoljašnju vlagu kukuruza.Ja jednu turu sa iste njive predam danas vlaga 18,7%,bila gužva velika vučem sutra drugu turu parkirao sam ih jednu noć samo pred kućom i vlaga sutradan 19,2% i evo ni nepunih 8 sati stajanja šta uradi.Ja im govorim to što i ovde pišem,a oni tamo njih 3-4 na prijemu svi kao jedan govore "Povuko ti je vlagu preko noći".:ppozdrav:
Ima logike,lakse je poverovati retardiranim ljudima nego matematickoj formuli...
 
NA Tri puta merena vlaga taj drugi dan i uvek bila 19,2% znači nije bilo odstupanja ni 0,1%.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Ima logike,lakse je poverovati retardiranim ljudima nego matematickoj formuli...
Nisam im poverovao ali šta mogu...

P.S. Ja ću ipak citirati nekog,nije Duško Radović ali poslužiće...

"Prijatelj mi je svako ko razmišlja":ppozdrav:
 
Nisu oni pravili silose vama, vec sebi. Kome se ne svidja napravi svoje skladiste. Isti je kao sa mlekarama sto ljudi su nezadovoljni cenom i odredjivanjem kvaliteta. Isto je i sa vocem i povrcem i hladnjacama.
 
Nisu oni pravili silose vama, vec sebi. Kome se ne svidja napravi svoje skladiste. Isti je kao sa mlekarama sto ljudi su nezadovoljni cenom i odredjivanjem kvaliteta. Isto je i sa vocem i povrcem i hladnjacama.

Tako je svaki silos i hladnjača ili bilo šta drugo slične namene mora imati svoju dobit.To se posebno obračunava kao jedna od stavki.
 
Interesantno je da su ti sto imaju silose obicno i organizatori proizvodnje. Pa rabat na seme, na hemiju, na vestak pa po pravilu svi obradjuju velike povrsine, pa za svoje proizvode ostvaruju visu cenu jer zajedno sa nasom robom imaju velike kolicine. Pa isplata kad njima odgovara i po ceni koju oni hoce.... Kada je neko dobio obracun gde je naznacen krajnji kupac i cena pokojoj mu je prodata roba???A tek vaga i uzorkovanje donete robe to je zlatna koka........ Ako su oni napravili silose nismo mi ovce za sisanje.
 
Sve si u pravu Coci,ali nas sisaju na keca,jos im samo fale zileti da i to malo obriju,a ako sve ide tu su.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh