Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dokaz da ne računaju tako svođenje na 14% je moj slučaj gde su me čak i častili sa 3 kg.,a da računaju kao što si ti naveo taj krajnji broj bi bio manji.:ppozdrav:
Ja sam tebi napisao ispravnu MATEMATICKU formulu.Vecina susara je uzela prosek od 1,15 za 1% sasusenja pa se zato dobijaju razliciti rezultati.Uglavnom razlika nije veca od 0,1 % za jedan % vlage.Da ti ja sad objasnjavam sta je neuhvatljiva vlaga nemam ni vremena ni zivaca.
Sto se tice kolege iz Golubinaca,budite ljubazni pa postavite tabelu susenja za 2016 godinu pa da vidimo.
 
Poslednja izmena:
Čovek vam napiše matematičku formulu, a vi i dalje neverujete, e pa stvarno ovde svašta ima da se pročita...

Elem, mi smo godinama pokušavali da to lopinarenje svedemo na razumnu meru, ali teško nam ide....

I Kuma Kume, mani se objašnjavanja, vidiš da ovde neki neće da shvate, a možda i nemogu...
 
Čovek vam napiše matematičku formulu, a vi i dalje neverujete, e pa stvarno ovde svašta ima da se pročita...

Elem, mi smo godinama pokušavali da to lopinarenje svedemo na razumnu meru, ali teško nam ide....

I Kuma Kume, mani se objašnjavanja, vidiš da ovde neki neće da shvate, a možda i nemogu...
Kuma Kume,najbolje od svega je sto ovde izgleda neki misle da ja branim skladistare :haha:
 
Majstore ovo je formula za SASUSENJE zitarica,to nema nikakve veze sa naplatom susenja...
To je formula za sasušenje tu sam te čekao a nije za svođenje vlage na 14%.I to je možda formula na jednom otkupnom mestu kod tebe a da je ispravna možda i nije.Puno tu meni ima neuhvatljivih stavki...A svođenje vlage sa 20% na 14% je čista matematika...zato sam i tražio da neko postavi formulu jer sam i ja potražio neke moje prošlogodišnje papire iz MK i nikako mi se nije poklopilo što tamo piše i šta ja izračunam.Kad vlaga padne prirodnim putem na njivi 14%,kakvih tu neuhvatljivih vlaga ima pitam ja tebe???
 
To je formula za sasušenje tu sam te čekao a nije za svođenje vlage na 14%.I to je možda formula na jednom otkupnom mestu kod tebe a da je ispravna možda i nije.Puno tu meni ima neuhvatljivih stavki...A svođenje vlage sa 20% na 14% je čista matematika...zato sam i tražio da neko postavi formulu jer sam i ja potražio neke moje prošlogodišnje papire iz MK i nikako mi se nije poklopilo što tamo piše i šta ja izračunam.Kad vlaga padne prirodnim putem na njivi 14%,kakvih neuhvatljivih vlaga ima pitam ja tebe???
To ti i jeste formula za sasusenje prirodnim putem,posto vidim da imas nekih problema sa dedukcijom,pokusacu da ti objasnim jos jednom.Zitarice se sastoje od dela suve materije i dela vlage.Kod nas je za kukuruz uobicajeno da JUS ili SRPS kvalitet istog bude 86% suve materije i 14% vlage.Kada 100 kg kukuruza sa 15% vlage osusi sunce i vetar,nece ti ostati 99 kg kukuruza sa vlagom 14% nego 98,8373 kg kukuruza.Nasao sam ti na netu link,malo je komplikovano pa se nadam da ces uspeti da shvatis posto si ocigledno sa matematikom na VI-http://agromreza.rs/blog/silos/sasusenje-zitarica/
 
Jedne godine smo izneli kukuruz iz dva puta: prvi put je bila cena za odredjenu vlagu a drugi put je cena bila filma za sve vlage s tim da su skidani kg za sasusenje. Prilikom obračuna su radili oba prijema po ovom drugom načinu što je meni bilo u štetu (naravno). I posle dosta ubedjivanja oko datuma prijema i datuma od kad važi taj drugi obračun isterao sam da se odvojeno obračuna. Nije bila velika razlika ali je ipak u moju korist. Posle su se izvinjavali.
Moguće da nisam sve terminoski ispravno napisao, ali je poenta bitna.
 
prinos je prinos , tu se samo računa koliko je suvog kukuruza skinuto sa 1 ha. Troškovi sušenja su nešto drugo i tonema veze sa prinosom . Kolega Olalija oće da kaže da to nije konačan rezultat ekonomije , tj da je važno koliko ti odbiju i za troškove sušenja , ali kolega onda i ja mogu tebi reći da i to nije konačan i tačan rezultat ekonomije , jer je konačan rezultat povrat investicije ili prosto rečeno zarada . Ako ti kažeš da nije bitno koliko je rodilo nego koliko je naplativo , onda i ja tebi mogu reći , nije ni to bitno , bitno je koliko si uložio a koliko si dobio ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh