Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bas tako,mi u ataru imamo dosta lake i srednje teske zemlje,iako je bilo mnogo kise tokom zadnjih padavina,ubrzo ce kuuruz traziti jos,jer lako gubi vodu to zemljiste.Tu za oko 2 nedelje ako ne padne kisa,prvi simptomi nedostatka padavina ce se pojaviti,a mozda i ranije,zavisi kakve temp. nas ocekuju uskoro.
 
Kod nas duze od mesec dana ni kapi kise,zemlja ispucala po 6-7cm....bojim se da ce za te dve nedelje i ako padne nesto biti kasno:ppozdrav:
 
Pionir P0412. Posejan na najgoroj zemlji sto se tice suse, bas da vidimo karakteristike tog akvamaksa.
Nije dobio neku stvarno dobru kisu mesec dana mozda i neki dan vise kao sto rece Petar, zadnje pre 15 dana nekih 12l i to je samo prasinu spralo. Oplodice se ovi klipovi verovatno lepo jer ima rose nocu i nisu vrele noci samo preko dana 30+, ali mislim da nece biti vlage da nalije zrno lepo. Kise nema ni na vidiku, sve sto je najvajvljivano zaobislo nas samo smo mogli da masemo oblacima. Ne nadam se nekom ozbiljnijem rodu, na ovim smolnicama verovatno ce se raditi veci deo za silazu, a ataru blize Moravi je situacija malo bolja i tu ce biti mozda biti nesto. Smesi nam se izgleda susnija godina nego 2012.




 
"Pionir je na pragu da proizvede seme koje ce radjati u totalnoj susi i kisa mu uopste nece trebati" - Promoter pionira u prolece 2012. :osmeh:
 
"Pionir je na pragu da proizvede seme koje ce radjati u totalnoj susi i kisa mu uopste nece trebati" - Promoter pionira u prolece 2012. :osmeh:
Bas sam se toga setio pre neki dan. Na neki nacin mi je drago sto sam bas tamo u tom delu atara posejao to seme. Planiram da pozovem promotera da svrati do mene u toku sledece nedelje cisto da ga pitam da li da ocekujem ovde nesto :osmeh: Mada mi je ovaj isti hibrid prosle godine dao solidne klipove na jednoj parceli gde je 1/3 njive maltene cist pesak, ali je imao vetar u ledja u vidu svezih noci i jaku rosu zbog blizine reke i dve lepe kise krajem juna.
 
Kod nas u smolnici i bude nesto kukuruza dok u drugi lakim zemljistima zna da nebude ni klipa tako se meni prosle godine desilo sa pionirom bio super u julu i u avgustu oni par dana ga spzilo skroz i zrno je bilo bas sitno.
 
slike.php
[/URL] [/IMG]Konsens sejan 14.04
 
c16a61be3072199d57d6a32210a06720.jpg
1143e13344fcc7da8e1a88393e8bfecf.jpg

Pioneer p0725, ima preko 3m visine i dva klipa začeta.
dff330d864b96e532a7052491a4a9117.jpg
d6036f9ea4bc1741e45baaeb860386c1.jpg
b1a189bbb93cb4367f6a927dfb101391.jpg

Zp606, visok takodje preko 3m ali, koliko vidim, samo jedan klip. Nisam slikao dkc 5276, niži je za najmanje pola metra od pionira ali takodje dva klipa ima. A šta će biti do kraja sam Bog zna. Sad već treba kiše.
 
ja sam pre par dana isao da obidjem dve parcele, gde je pako i as 72. pako je poterao 2 klipa, ali se nalaze na visini kolena. do sad ga nisam sejao, pa ne znam dal ne treba tako... as je poterao 3-4 klipa, a sad kad opekne, videcemo dal ce i jedan da sacuva... :) zp666 nisam obisao, njega cu danas ili sutra... na jednoj parceli sam sejao sva 3, pa cu da vidim koji ce biti najbolji... a inace, i kod mene ima dosta pocepanih listova...
 
Uvek u ovo doba bude po 2 klipa,nekad i vise...ali ne pamtim nesto da sam u branju video stabla sa po 2 klipa ?
Moze gde je proredjen sklop da se nadje po 2 klipa , interesuje me gde nestanu ti klipovi ? :osmeh:
 
Jutros sam obilazio atar, i moram da kazem da je na svim kukuruzima ranijih grupa dobra oplodnja. Da li ce tako biti i sa kasnijim, videcemo.
Noci i jutra su i dalje taman sveza, nekada sa manje, nekada sa vise rose, tako da stignu biljke lepo da se osveze od zege. Vlage ima solidno, kisa i da ne padne jos 2-3 nedelje, nece biti strasno, samo da ne idu temperature preko 40.
Svi kukuruzi su se uredno ispravili, a Boga mi, ima malo i tragova grada.
2gtpuzl.jpg
 
Ali zato rani hibridi ce imati kolku tolku cenu(bar mislim),kod mene najraniji dekalb se osilio sa po nekoliko klipova ,ako vako ostane nece da valja u ovoj nasoj poroznoj zemlji.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh