Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eto , jel reko da će se otvoriti i uglavnom imati normalne klipove . Kasnije kad sam obišo neke njive vido sam da je i kod mene bilo takve reakcije na 2.4d u Deklabu iako je išo u 3 lista možda pokoji 4. . Nije bilo mnogo takvih "bičeva" al nije da nije ko što sam tad napiso . Znači i ja se slažem da je dekalb malo osjetljiviji na hormonce . Bilo kako bilo skoro da nema posledica , poneki se samo još bori stim. Evo slika isto jednog koji se još nije otvorio i ima problem sa metlicom ali klip se razvija . Drugi koje sam pratio ni ne vidi se više da su bili uvijeni .

20160703_110903_zpsvexd1qbg.jpg
 
Ja imam tih "bičeva" na jednoj parceli bas dosta. I to samo na zp 434. Svi su mi sejani isti dan i isti dan istom hemijom prskani. E jedino je ta njiva slabija sa humusom i zemlja je "tanja" a najvise tih biceva ima na sredini u razoru e sada neznam jesam li ja tu duplirao prolaz ili je zbog razora ali zemlja definitivno ima veze. Ostale sorte su ok za sada metlica normalno se razvija. A i ja sam koristio 2.4d u srednjoj dozi a ta njiva je kasnila sa nicanjem
 
Ja imam tih "bičeva" na jednoj parceli bas dosta. I to samo na zp 434. Svi su mi sejani isti dan i isti dan istom hemijom prskani. E jedino je ta njiva slabija sa humusom i zemlja je "tanja" a najvise tih biceva ima na sredini u razoru e sada neznam jesam li ja tu duplirao prolaz ili je zbog razora ali zemlja definitivno ima veze. Ostale sorte su ok za sada metlica normalno se razvija. A i ja sam koristio 2.4d u srednjoj dozi a ta njiva je kasnila sa nicanjem

Ja imam takode u zp 434 pokoji kukuruz sa bicem,a prskao sa siranom i kambiom,a ponovio sa laudisom.....
 
Od monsuna ne bi smeo da ima biceve nijedan hibrid.... Ili je isao sa dikambom ili sa 2.4D... Ako je zaista samo sa monsunom radio, onda je to potpuna novina za mene i otvara mnoge dalje rasprave i bojazan.
 
Od monsuna ne bi smeo da ima biceve nijedan hibrid.... Ili je isao sa dikambom ili sa 2.4D... Ako je zaista samo sa monsunom radio, onda je to potpuna novina za mene i otvara mnoge dalje rasprave i bojazan.
Tako kaze da je prskano sa monsunom, e sad da li je prskao pre monsuna sa necim neznam pitacu ga sutra.
 
Ima i kod mene isto 20-30% na jednoj njivi gde mi je kukuruz druga godina.Bolest diabotika ili kako se vec zove.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Diabrotika nije bolest vec napast:osmeh: radi se o larvi kukuruzne zlatice koja grize koren i zato dobija labudjiji vrat!
 
Ima i kod mene guscijih vratova sam nisam siguran jeli od zlatice ili vetra...prva godina kukuruz a savijeno
 
Ima i kod mene guscijih vratova sam nisam siguran jeli od zlatice ili vetra...prva godina kukuruz a savijeno

Izgleda da je povoljna godina ili je bila i prosla za diabrotiku (kad je postavila jaja)I kod mene na nekim parcelama gde je isao kukuruz posle zita ima napad ali minimalan(nekoliko biljaka,za neverovati),a gde je druga godina kukuruz tu je vec ozbiljno.Za sad nije skroz legao a da li ce to cemo da vidimo na vagi jesenas.
 
Ja sam neki dan gledao, njiva na kojoj je kukuruz na kukuruz, video sam da ima iskrivljenih stabljika, za sada je mali broj, videcemo kako ce se razvijati ubuduce.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh