Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako padne ova kisa sto najavljuju ima da se na jesen navucemo tereta , slomimo masine a zarada ce nam biti ista kao i sa zitom.... Zaradice drugi... Nisam isao da gledam kukuruze ja im nista ne mogu pomoci samo se mogu nasikirati ako ima neke stete.. Ovako mirnije spavam...
 
Ako padne ova kisa sto najavljuju ima da se na jesen navucemo tereta , slomimo masine a zarada ce nam biti ista kao i sa zitom.... Zaradice drugi... Nisam isao da gledam kukuruze ja im nista ne mogu pomoci samo se mogu nasikirati ako ima neke stete.. Ovako mirnije spavam...

Nisam bas siguran u to kad vidim koliko ga je manje posejano bar kod nas...svuda zito bilo
 
Pomogao drugaru da preveze zito pa teska srca svratio kukuruza. Iznenadio sam se kako dobro izgleda s obzirom da nema kise vise od mesec dana a i ove temperature su visoke. Vec sam poceo da gubim nadu da ce biti nesto osim mase sa silazu. Steta sto nisam nosio telefon sa dobrom kamerom sa sobom da slikam direktno na njivi.
Parcele jedna do druge. Na slici levo DKC 5276 desno Pako. Malo mi se vratila nada da ce biti bar nekog solidnog roda.

upload gifs
 
Danas bio u polju razbacivao slamu , vidljivi znakovi diabrotike u njivama sa kukuruzom gde je pred usev bio kukuruz.... Sreca u boga pa ima kise pa ce i biti nesto roda...
 
E drage moje kolege sad posle ove kise najesen posle skidanja kukuruza slusacemo kako je nekom rodilo 6t,nekom 7t,a nekom i 8t po kj. Sto po prostoj racunici cena od 10 din po kili je sasvim OK ?
Tako je bilo i sa psenicom, pisali su neki da su imali i 8-9 tona po hektaru, neko je fino sacekao kraj zetve, sve lepo sabrao i dao cenu od 14-15 din po kilogramu.Ispalo je da je pristojna zarada po hektaru, a sigurno znam da je 99% parcela u Macvi i Sremu dalo od 5 do5.5 tona po hektaru.
 
A kod mene ironija , kisna god a kukuruz ce mi se osusiti ali od vode. Taman se povukla voda od proslog puta i sad padne 60l. Eno ga do pola se potpalio

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Neko nas verovatno sprema na tu cenu, vazno je da ta cena udje u usi i onda najesen svi mi kazemo " pa dobro, takvu cenu sam i ocekivao".

E zato mi muka citati ta predvidjanja u sred Jula.2013-te bilo slicno celo leto u trenerci a kraj Jula i 20 dana avgusta sve mi izgorelo,tropske vreline sa preko 40 i skuvalo ga.Sad mi vetar povaljao kukuruze,za razliku od srema ovde je manje kukuruza i onda slusam price bice 10 dinara,eto ja kazem bice preko 20 ko ga sacuva:zli:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh