Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
22e3bbeff7da02941c39775c5ae80c5e.jpg
243ee2729133ab136cf6902c4b92d9e7.jpg

Zp606
 
https://www.facebook.com/ztepic/posts/10209134122092223

u pitanju je pioneer, i jedna zanimljiva sitaucija kad sam prskao jecam i oprskao taj prolaz kukuruza kako ne bih gazio jecam.... sve sam objasnio pored slika :D

Istina, veći je i lepši kukuruz koji je do ječma, al' taman 1 prohod sejalice od 6 vrsti. I kako god da si prskao ječam, kako si ukombinovao baš 6 vrste kukuruza da oprskaš (kako ne 4 ili 8 ) ?
Ja bih rekao da je veći kukuruz posejan ranije, a resto je usejano kasnije. Ako je tako, tu ne može biti ništa merodavno oko tog Ekoboostera, ako imaš 2 roka setve.
 
Ove godine sam oprskao kukuruz Ekobusterom kukurz a zakacio sam mozda jedan metar u psenici, pa sam kasnije resio da oprskam i psenicu i nisam primetio nikakve razlike,kukuruz je bio pod stresom zbog velikih kolicina padavina i zbog hladnoce, sada se razmisljam da kupim ponovo i da oprskam samo 10redova kukuruza cisto da dokazem sebi da je to velika prevara od preprata.Nikada usev nemoze da usvoji vise djubriva preko lista nego preko korena, samo dobro da se nadjubri njiva i nema zime.
 
p7025 prskan 19-tog calisto+nikosav
8 dana kasnije ucinak odlican

tfl.jpg

2jdfg2g.jpg

dyrkf9.jpg

9an22e.jpg


- - - - - - - - - -

P.S.
Na drugoj slici desno se vidi koliki je korov bio,tih 2-3 metra prkalica preskocila.takva je bila cela njiva posle kisa
 
Danas sam prvi put spartao i prihranjivao kukuruz (jedno 15 godina nisam uopste spartao) ....u pocetku dok se nisam usemio i podesio spartac bio je je MASAKR! ??????

https://m.youtube.com/watch?v=3Ihs3y62QM8&feature=youtu.be

- - - - - - - - - -

Danas sam prvi put spartao i prihranjivao kukuruz (jedno 15 godina nisam uopste spartao) ....u pocetku dok se nisam usemio i podesio spartac bio je je MASAKR!
 
Danas sam prvi put spartao i prihranjivao kukuruz (jedno 15 godina nisam uopste spartao) ....u pocetku dok se nisam usemio i podesio spartac bio je je MASAKR! ������

https://m.youtube.com/watch?v=3Ihs3y62QM8&feature=youtu.be
Danas sam prvi put spartao i prihranjivao kukuruz (jedno 15 godina nisam uopste spartao) ....u pocetku dok se nisam usemio i podesio spartac bio je je MASAKR!
Pa sto juris toliko,jel te tera neko?
- - - - - - - - - -
 
Ranije se terao uvek u drugoj brzini ali nisam prihranjivao....sad su postavljene one lulice za vestak i dok nisam njih podesio one su mi haos pravile.
 
Istina, veći je i lepši kukuruz koji je do ječma, al' taman 1 prohod sejalice od 6 vrsti. I kako god da si prskao ječam, kako si ukombinovao baš 6 vrste kukuruza da oprskaš (kako ne 4 ili 8 ) ?
Ja bih rekao da je veći kukuruz posejan ranije, a resto je usejano kasnije. Ako je tako, tu ne može biti ništa merodavno oko tog Ekoboostera, ako imaš 2 roka setve.

Sve je sejano u isto vreme, sestrin decko je prskao, ja sam samo buckao hemiju, komsija je sejao. Kukuruz je pioneer aqua 0412 aqua max ili 0725.

razlika je ogromna, jedina razlika je taj prohod kad je prskan jecam, bas kad smo to radili ja sam se salio videces sad razliku na kukuruz tako i bi.

a i jecam je za svaku pohvalu, doduse Marko (bayer) kaze da je to rdja pomalo izbila na listu jer je stara infekcija, radjeno duet ultra(ceres) i prosaro, ostalo od prosle godine. uostalom tu ima bar 10 svedoka koji mogu da posvedoce ovo sto sam rekao napisao.

- - - - - - - - - -

Ne znam za Vas ali ove godine problemi sa nikosulforonima. Visegodisnji sirak opstao, pa sam danas jednu parcelu isao Equipom.

i da neko sa severa backe radi falsifikat ekobooster-a, omotnica je skenirana, a dzepovi su drugaciji, prodaje se po 700-800 din litra sto je nemoguca cena
 
Mislim da na ovom forumu svako zna na kojoj je parceli sejao koji hibrid. Barem ja znam i ne moze da mi se desi da pobrkam dal p0725 ili neku aquamax.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Nikako da primetim razliku ali sledece nedelje kupujem 1l ekobuster jer sam vec jednom oprskao ranije, bas sam se iznervirao oko toga. slikacu kada oprskam i obelezicu deo parcele,razlika mora biti velika za 20dana.tako bar kazu strucnjaci iz ekopatenta. Da rascistimo jednom za sva vremena sa time.Navise volim sam da vidim razliku ako je uopste ima.
 
Kosio sam neke oglede psenice sa tim "eko" cudom i ja licno nisam primetio nista extra cak mozda i losiji prosek nego negde drugde.. Koliko sam shvatio po prici tih ljudi taj ekobooster bi trebao dva puta da se prska tj u dve doze, e sad bi mene zanimalo kako taj kukuruz toliko da napreduje samo od jedne doze?!? Dali to vi zaposleni dobijate neki drugi ekobooster a mi ostali smrtnici neki krsteni sa obicnom vodom ili je ovo pak ispala neka ne predvidjena situacija u sejanju kukuruza koju ste iskoristili u promociji proizvoda?!
 
Imam ja na jednoj parceli manje od polovine kukuruz napredniji za jedan lista I veci u visini. Tu je sipano pred oranje 10 cisterni osoke. Zafalilo za celu njivu a morao sam da zavrsavam sa oranjem. Mogao bih da reklamiram neki proizvod :haha:
 
Poslednja izmena:
Ha,ha.Možeš da ga krstiš kao neki Magic potion(čarobni napitak uz naznaku možete piti ako imate bools :haha:).Eko Booster baš ima neprijatan miris skoro kao osoka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh