Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mi poceli sa zagrtanjem.



25hij4x.jpg

35atd0m.jpg

mije2r.jpg
 
A ja imam i ovakvih kukuruza . Slikano juče , zafalilo sjemena a ostalo još 10ak ha pola od toga danas zasijano a ostalo bi trebalo biti sutra-prekosutra . Ranije nije moglo na nekim mjestima pa vidite .

20160527_142919_zps2d3oncct.jpg
 
Svaka cast. :ppozdrav:
U ova vremena pogotovo u BiH, poljoprivreda je jedna velika kocka.
 
Mindjusa od cega bre korekcija pa ova njiva ko pista?Cime si prosli put prskao i u kojoj kolicini?
 
U mom kraju su prije traktoristi gazde bili. I sijali i radili usluzno vise nego sijali sebi. Para ko blata. A sad i kurta i murta ima traktor i svi rade po 0.5 ha i niko nema nista od poljoprivrede. Vecina spremi hrane za svinje i pokoju balu sijena dal za 5 ovaca ili pola krave.

O neukosti da i ne pricam. A vrijeme tek svoja prica. :osmeh:
 
То је у неку руку тачно,ал је опет и сад исто као и пре..Ми смо први имали пнеуматску сејалицу у околних 10 села,први трактор,сило комбајн.и сл како је шта излазило смо куповали,услуга је било много.ал ко је радио и тад је имао,као и сад,домаћин ће увек имати..онај ко није имао тад,нема сиг ни сад,јер је био нерадник и у то време.лопове не рачунам...тако да исто је небо,иста је земља,а да се напредовало од 80 их итекако јесте.
 
Није се она толико променила колико се ми не сећамо...70 и неке је снег за 1 мај пао код нас..и тад и сад је било како се ко снађе,наиђе генерација која раскући све итд,у глобалу само се окреће-
 
Mene ostalo jos 11kj da ospartam i onda korekcije na nekim njivama sa prskanjem i za deset dana opet ga ospartati i fajronat do zetve.Sinoc zavrsavao jednu njivu po mraku pod farovima i mogu vam reci da se 100 puta lepse sparta po mraku nego danju em prijatnije em se lepse vide redovi i samo gas.
 
@Zhexy za nekog ko je zaposlen u Eko Patentu nadam se da razumeš naše sumnje.
pre par dana sam platio kantu od 10 l bacilomix special, imam i kanti od slavola i nema sta nemam :D sve probao. ekobooster+1-2kg vodotopivog 20 20 20 se najbolje pokazalo i kraj. a probao sam sve i svasta pa i sa bioforom sam dobar :D

- - - - - - - - - -

Današnja korekcija u kukuruzu ... mezotrion + rimsulfuron + nikosulfuron ...

QUOTE]

ja sam uradio korekciju equipom i jos malo nikosulforona, samo sirka ima dosta na toj parceli, ostalo dikamba rezon odradili sve lepo :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh