Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije ovo nista lose niti su krivi domacini ni sejalice,znaci i ko je savrseno odradio setvu kukuruz nije dobar,nemoze veci deo Sumadije da se uporedi sa Vojvodinom.ja imam kukuruz na njivi 6klase,teska smonica u brdu kukuruz je dobar nije ima stresova u nicanju ali ga konstantno davi voda niakako da krene jako jer mu treba temperatura,velika je gustina zemlje koja nemoze da pije vodu a ima na primer kvalitetne njive gde voda samo prodje tu su kukuruzi dobri i rastu lepo.bice ovo dobro ako zagreje uskoro preko 30C ima vremena da susa ubije ono sto bude ostalo,jer 15 dana sa temperaturom od 35C napravice ogromnu stetu ako se slucajno stabilizuje vreme.podhitno je potrebna visoka temperatura da bi kukuruz izrastao sto brze jer mu vegetacija ide.
 
Nekom se preporodio,nekom smrklo...ove godine svaka druga njiva pod kukuruzom komsije poprskale red dva mestimicno-razlog vetar...verovatno,a niko dizni za vetar nema...ogled pionirov pre neki dan na jednom mestu 8 redova bilo poprskano(sto se videlo),a danas mi otac rece da je bio i da je tu 12 redova stradalo..pokazalo se kad je sunce odradilo svoje...ove godine kao nikada haos sa prskanjem po selu.
Ogled Lg,koji se drzi solidno,a komsija nije prskao...jos...

Ne znam zasto nece da pokaze celu sliku,do sada sam aploud radio na tiny,a sada nesto ne radi,pa sam na zaslike probao...
 
Nekom se preporodio,nekom smrklo...ove godine svaka druga njiva pod kukuruzom komsije poprskale red dva mestimicno-razlog vetar...verovatno,a niko dizni za vetar nema...ogled pionirov pre neki dan na jednom mestu 8 redova bilo poprskano(sto se videlo),a danas mi otac rece da je bio i da je tu 12 redova stradalo..pokazalo se kad je sunce odradilo svoje...ove godine kao nikada haos sa prskanjem po selu.

I kod mene je Suncokret oprskan,al na svakoj njivi neko mi zakacio brazdu
 
Nekom se preporodio,nekom smrklo...ove godine svaka druga njiva pod kukuruzom komsije poprskale red dva mestimicno-razlog vetar...verovatno,a niko dizni za vetar nema...ogled pionirov pre neki dan na jednom mestu 8 redova bilo poprskano(sto se videlo),a danas mi otac rece da je bio i da je tu 12 redova stradalo..pokazalo se kad je sunce odradilo svoje...ove godine kao nikada haos sa prskanjem po selu.

Juce je otac krpio 4 parcele soje zbog istog problema.
 
nije krivo prolece,kriva je priprema i sejačica :ppozdrav:
turi tamo pored avatara odakle si,Šumadija je širok pojam
Prika, a da l' su i ovom kukuruscetu i njegovim drugarima u krugu od 8-10 ari koji su isto ovako ljubicanstveni isto krivi sejacica i priprema?
2v3ot2q.jpg

Ima i do toga sto kazes ti, slabiji smo mi ovamo sa mehanizacijom mnogo. Ovo je spremao mali setvospremac zakacen za fergusona, a sejala MSK dvoredna sejalica. A ovo sto sam podebljao, gresis: Nije meni krivo prolece, ovo je super(krivo je onima kojima je niklo pola ili malo vise od pola). Meni je ovo samo tako ravnomerno i dobro, razumes? :)
Gruzanin sam ja.
 
Ne,redovno 2 reda pod traktor ide,gledaj trag u desnom kraju slike...a sto kaze sale za jarak,bas tako da ga oplete od pocetka do kraja duzi...hm...tesko!uglavnom,ne susi se,oporavlja se-ali se primeti da zera kasni pored ovih pored koji su ok bili.
 
Planiram do 31.05. da nakon skidanja livade na jednoj parceli sejem kukuruz, neki raniji hibrid.. E sad kod nas u Loznici je izbor sveden uglavnom na BC 398 Pajdaš (FAO 490), KWS 3381, ZP 341, 434. Koji bi vi odabrali da ste na mom mestu? :) Inače, slično smo 2012 nakon poplave sejali u drugoj njivi BC Pajdaš 3.juna i stigao je solidan za berbu iako je nastupila suša.. Parcela je u dolini Jadra, solidno drži vlagu ako bude suše..
 
Ja ga nebi ni sejao u to vreme,kasno,meni je skoro 2 hektara ostala ne presejana(nesto nije niklo a veci deo fazani povadili)jer mi je kasno za presejavanje,ovako je bolje neka njiva stoji prazna,sto je zalasno njiva je pod zakup a pare su date unapred:osmeh:Imam varijantu kao i ti,da posejem kad mu vreme nije i da nestigne za branje(FAO 400 sejano 1.juna ne stize,probao) i da u mom slucaju fazani sve pojedu posto je kod nas atar pun fazana vise nego ikad,razlog tome je preterano mnogo napustenih njiva(vidi se levo na slici) a to je raj za njih.

Sikora sejana 11.04,sahranjena u zemlju 8-9cm i fazani su nesto uspeli da ociste sto se vide i na slici ali nije strasno,sve sto sam posejao na 5-6cm su pojeli iako je svo seme tretirano insekticidom Sonido i Force.

1z35mzb.jpg
 
Prika, a da l' su i ovom kukuruscetu i njegovim drugarima u krugu od 8-10 ari koji su isto ovako ljubicanstveni isto krivi sejacica i priprema?

Ima i do toga sto kazes ti, slabiji smo mi ovamo sa mehanizacijom mnogo. Ovo je spremao mali setvospremac zakacen za fergusona, a sejala MSK dvoredna sejalica. A ovo sto sam podebljao, gresis: Nije meni krivo prolece, ovo je super(krivo je onima kojima je niklo pola ili malo vise od pola). Meni je ovo samo tako ravnomerno i dobro, razumes? :)
Gruzanin sam ja.

Ljubičasta boja je karakteristika određenih hibrida. Nemoj to da te brine. A bolje i setvospremač nego samo tanjirača, uznapredovao si - znači da ti je sve bolje (biće i bolja sejalica, polako). :ppozdrav:
 
U mom slucaju mogu samo fazani da se iznenade jer su vec gladni.Ja ga sejati vise necu za ovu godinu.Bolje da radim ovo sto je niklo kako treba i prezivelo hladnoce i kise nego da bacam jos para na njivu.Neka ona odmara i tako nastavljam sa smanjivanjem obradivih povrsina na 2(kukuruz)+2(zito) hektara.Polako se razduzujemo.

Stvarno je strasno,veceras prolazim kroz njive,atar nam se pretvara u dzunglu,sve zaraslo i napusteno.Jeza...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh