Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo i mog Pionira P0725 sejanog 12.04 na 23,5 cm slike su od pre 10 dana sada je već i isprskan Monsunom .I trenutno je u 6-7 listu.




 
Danas korekcija na nekim parcelama Mezatron 0.25l/ha a na nekim Rezon 1.5l/ha + Mezatron 0.25l/ha. kukuruz 8-9listova ...

... 9911,sejan 2.aprila,u 6 listova prskan Peak 20g/ha + Rezon 1.5l/ha + Siran(o de beržerak) 70g/ha + Bioplex + Inex :osmeh: ...

IMG_20160521_185443.jpg


IMG_20160521_185503.jpg


IMG_20160521_185509.jpg


IMG_20160521_185841.jpg
 
Danas korekcija na nekim parcelama Mezatron 0.25l/ha a na nekim Rezon 1.5l/ha + Mezatron 0.25l/ha. kukuruz 8-9listova ...

... 9911,sejan 2.aprila,u 6 listova prskan Peak 20g/ha + Rezon 1.5l/ha + Siran(o de beržerak) 70g/ha + Bioplex + Inex :osmeh: ...

IMG_20160521_185443.jpg


IMG_20160521_185503.jpg


IMG_20160521_185509.jpg


IMG_20160521_185841.jpg
Mindjusar dali mu smeta tako kasno prskanje?Kaze covek koji mi prska sve posle 5 lista smanjuje prinos.Koliko si isao Bioplex-a po kj?
 
Cisto sumnjam malo ko ima toliko para da mesa dva najskuplja herbicida ali moze se mesati.Kad moze majster i laudis sto nebi i monsun i laudis!
 
Dal je neko mesao monsun i laudis mozda,zbog pojacanja delovanja na divlji sirak iz rizoma?
Za divlji sirak nema potrebe dodavati bilo sta. Monsoon je tata za njega (citaj equip-ova akt. mat.). Preporucena za takve situacije je puna doza, po meni i slabija doza odlicno odradjuje (da manje kukuruz trpi).
 
Ovih 4 jutara imamo u posedu vec duze vreme a na sledecoj slici je 5 KJ pored sto smo dokupili prosle godine.


Ovo je prskano samo sa pola doze Mezatrona.

35iuioh.jpg


A ovo je deo koji smo dokupili prosle godine. Strasno zakorovljena njiva. Posle setve smo radili sa 5 lit totala po kj i Mont+. U trecem listu je prskano sa Bonaca + Talisman ( oba sredstva u punoj dozi ) i sada jos planiram danas-sutra sa Equip + Mezatron.

qsa0sl.jpg


U jednom delu atara je pre par noci izgleda bio blag mraz i sjebao nam sve kukuruze. Ne samo kod mene nego i kod drugih ali samo vece kukuruze. Napominjem da je prskano samo sa pola doze Mezatrona kao i mnoge druge parcele na kojima nema ove pojave. Znam da ce se oporaviti ali je pitanje koliki deo prinosa je izgubljen. Na kraju ove parcele sa slike se nalazi drvored i pored tih drva nema ove pojave. Verovatno je zastitio kukuruz.

2hdz89f.jpg
 
Danas bio u obilasku atara. Ista situacija kao kod cicmorica jedan deo do rumunske granice dobio malo mraza. Vec je poceo iz sredine da tera nove listove. Ima prva dva pa treci i cetvrti oprljeni i peti i sesti normalni samo malo zuti , hladno mu je jos uvek. **greška ti Karpate....
 
Poslednja izmena:
Prosto me sramota da stavim slike posle ove dvojice.::sramota::::sramota::::sramota::
Ovo je, verovali ili ne, trenutno sto se porasta i ravnomernosti nicanja tice jedan od najboljih kukuruza u nasem ataru uospte. Strahovito prolece smo imali.
29likaq.jpg

344z3w0.jpg

2i2c68n.jpg

Prskan je pre par dana s pola doze dikambe i punom dozom nikosulfurona.
 
Hvala na utesnom odgovoru. I da presejem to neznam sta bih sejao prosle godine bio tu suncokret. Nije malo kolicina 6h u komadu. Nadamo se dobrom ...
 
Prosto me sramota da stavim slike posle ove dvojice.::sramota::::sramota::::sramota::
Ovo je, verovali ili ne, trenutno sto se porasta i ravnomernosti nicanja tice jedan od najboljih kukuruza u nasem ataru uospte. Strahovito prolece smo imali.



Prskan je pre par dana s pola doze dikambe i punom dozom nikosulfurona.
nije krivo prolece,kriva je priprema i sejačica :ppozdrav:
turi tamo pored avatara odakle si,Šumadija je širok pojam
 
Vreme i hladne noci su dosta stopirale proletne useve,juce i danas se atar preporodio cim je udarilo sunce,mada cesacemo se po glavi na jesen,sve mi to...
 
Vreme i hladne noci su dosta stopirale proletne useve,juce i danas se atar preporodio cim je udarilo sunce,mada cesacemo se po glavi na jesen,sve mi to...

Nekom se preporodio,nekom smrklo...ove godine svaka druga njiva pod kukuruzom komsije poprskale red dva mestimicno-razlog vetar...verovatno,a niko dizni za vetar nema...ogled pionirov pre neki dan na jednom mestu 8 redova bilo poprskano(sto se videlo),a danas mi otac rece da je bio i da je tu 12 redova stradalo..pokazalo se kad je sunce odradilo svoje...ove godine kao nikada haos sa prskanjem po selu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh