Kukuruz 2014

Veselo ste počeli jutros :haha:.

Inače mislim da itekako ima uticaja NPK razbačen i plitko unesen prije sjetve . Možda ne tolko kolko zaoran ali većina se iskoristi , posebno ako je to uradjeno što ranije . Polazim od toga što kukuruz usvoji korjenom 40% hraniva iz gornjih 4-5 cm zemlje . Izgled korjena u gornjem sloju i do same površine se može dobro vidjeti ako se spere zemlja kad je veći kukuruz .
 
ja sam lane imao sav tretiran cruserom i isto nisam imao problema sa bubama dok su komšije imali
 
i oce neko da mi ponovi ko je to radio u praksi kad je najkasnije tretirao kukuruz totalom,to jest do kog stadijuma posle setve. . .?
Total moze sve dok ne nikne,najbolje je odmah posle setve a najdalje 5-6dana kukuruz nesme da se razlista nema tu nikakve matematike,total unistava sve zeleno ako ti kukuruz zelen onda nemoj da prskas.:osmeh:
 
Ala ga je sprzio, svaka mu cast. Desi se da se ljudi zabune, mala nepaznja i ode mast u propast. Sebe uhvatim da preispitujem sta sam i koliko stavio mada znam da sam odradio sve kako treba, ali djavo ne spava. Totalom je najsigurnije raditi posle sam esetve jer onda nema teorije da se bilo sta desi gajenom usevu.
 
Ja se secam neke price do treceg pera?
Ti si čuo nešto ali to ne važi za totalni herbicid, već je verovatno to bila priča o herbicidima koji se upotrebljavaju za prskanje kukuruza na zeleno tj posle nicanja. I priča ide ovako: Svi herbicidi za tretiranje na zeleno ili posle nicanja deluju najbolje nakorove do trećeg pera (ali korova a ne kukuruza) i tad tretiraš korove a ne kukuruz (stim da kukuruz nebi trebao da preraste 6-8 pero što opet zavisi od herbicida).

- - - - - - - - - -

milossoumi E dobro si nas probudio ovog jutra, baš ti hvala
 
E dobro,hvala na savetima,neznam odakle mi to u glavi,koliko informacija proturim dnevno dobro i znam nesto,mora mnogo stvari da se zna,slikacu vam situaciju pa cu da pitam za savet ima vremena do vikenda,korovi krenuli dobro,a kukuruz samo sto nije niko,mozda je i niko nisam iso dva dana. . .ako sam vas nasmejao jos bolje,nasmejao sam i sebe. . .
 
Ne znam šta se ove godine dešava sa setvom.Veći deo atara je posejan.Da li će to biti dobro tako.
 
Ranbobas,otpoljenje za vikend,Tmax oko 20C,a do kada ce biti promenljivo to niko ne zna,to samo nagadjaju.I moj posijan 10og,valjda ce izdrzati do subote.
 
Nazad
Vrh