Kukuruz 2014

Probaj mini ogled na jednoj parceli. Pola uradi sa rasturivacem, pola sa depozitorima. Sve to zavisi od zemljista, mada u novije vece sejalice djubrivo ide u depozitore. E sad dal je bolje...:sta:
 
Peet,ostajes li sad pri istom misljenju da onaj MAP sto sam bacio pocetkom marta,nece imati uticaj na kukuruz,posle najvaljenih 50+lit. u narednih 5 dana?
 
Peet,ostajes li sad pri istom misljenju da onaj MAP sto sam bacio pocetkom marta,nece imati uticaj na kukuruz,posle najvaljenih 50+lit. u narednih 5 dana?

Bio je brzi Mindjusar i dao ti je takav odgovor kao kad bi ja napisao. Evo ja cu samo dodati da Phosphor ostaje na toj dubini do narednog oranja a sa te dubine gde se sad nalazi nece ga biljka usvojiti.
Nemoj se sekirati, budi sretan sto ipak ceka narednu godinu!
 
Peet,ostajes li sad pri istom misljenju da onaj MAP sto sam bacio pocetkom marta,nece imati uticaj na kukuruz,posle najvaljenih 50+lit. u narednih 5 dana?
Kazu strucnjaci ne ja znaci:svi vidovi NPK djubreta bilo 15-15-15,16-16-16 ili MAP koje se bace u setvu kukuruza biljka iskoristi samo 10%,razlog je sto mikroorganizmi ne mogu brze preraditi to vestacko djubre u hemijski oblik usvojiv biljci,kukuruz najvise koristi P to jest fosfor u prvom mesecu za razvoj korena i nesto malo za kocanku,tako da ako se ne zaorava bude bukvalno ''baceno''neznam ova Jarina djubriva kazu da to bude mnogo brze i da mogu se koristiti u pripremi zemljista za setvu. . .inace P je element koji za razliku od ostalih uvek hvali u zemlji. . .licno jedne godine sam video drasticnobolje rezultate u njivama gde je zaorano u odnosu gde je baceno u setvu,a na vetru prosle godine kukuruz polego gde je baceno16-16-16 u setvi,a njiva pored gde je zaorano ni jedna biljka pa vi sad procenite. . .
 
Nice, i to odvazno, posejan 2.04. i 3.04. Malo ce mu biti hladno ujutru ali pregurace jer je i proslogodisnji masakr sa gradom.
 
16-i dan od setve.Malo je dublje posejan,malo ga zeza hladno vreme ali bitno da je tu.
Ovo je slikano danas popodne,cisto da se vidi koliko je padavina bilo...
img201404151753161.jpg

img201404151753221.jpg
 
Nemas potrebe da drljacis posle setve,sada posle ovih kisa koje treba tek da padanu nece biti problema za seme koje nije zatrpano,nici ce i ono na zemlji.Ja uvek drljacim pre setve,teska je zemlja i sve mora na vreme da se uradi,zimus sam iztanjirao a pred setvu sam podrljacio i ispalo je idealno,bolje nemoze.u buduce praktikuj obradu pre setve a ne posle bez obzira na sve.jer ako nisi napravio sitnu zemlju da pokrije seme tesko ces napraviti kada se ugazi posle setve,Valjak je dobra stvar posle setve.
 
Nazad
Vrh