Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako tumacite ovakvu politiku pionira? Misle da ce biti navala na njihovo seme?

Zavisi sta ko hoce... Za njihovu top ponudu (ona cetvrta cenovna grupa) ce biti navala, u to nema sumnje. Mozda je cak i kasno. A ako imate u planu Colombu, Florenciu, F02, mislim da nema zime... Vec 3-4 godinu se Pioneer sahranjuje, a ja iz godine u godinu dolazim sve teze do semena.
 
NS 6043 je odličan hibrid,robusna biljka,veliki klip...ove godine ga nisam sejao jer nisam uspeo nabaviti seme,ali prošle (kišne) godine je prinos bio odličan.Moja preporuka NS 6043.
 
Kako idu te cenovne grupe,da li se zna koji hibrid ide u koju grupu? Treba da narucujem bar nesto na blef, tako bez znanja o ceni i vremenu stizanja
 
Pitanje za clanove koji su narucili seme Dkc-a,jel moze neki kontakt telefon tih firmi?
 
Zavisi sta ko hoce... Za njihovu top ponudu (ona cetvrta cenovna grupa) ce biti navala, u to nema sumnje. Mozda je cak i kasno. A ako imate u planu Colombu, Florenciu, F02, mislim da nema zime... Vec 3-4 godinu se Pioneer sahranjuje, a ja iz godine u godinu dolazim sve teze do semena.
koja florenca ili kolomba pa to kod nas nema već godinama za kupit
 
Može se naći. Ali platiš malo više i ne razmišljaš dali je dovoljno zagrejalo i kakav će im biti početni porast.Za malo više novaca dobiješ napredniju tehnologiju...
 
NS 6043 je odličan hibrid,robusna biljka,veliki klip...ove godine ga nisam sejao jer nisam uspeo nabaviti seme,ali prošle (kišne) godine je prinos bio odličan.Moja preporuka NS 6043.

bado ov i sa instituta se zagrejali za 6102 kazu to im je adut kolega sejao 2011 5043 kaze super za mene 6030 i ove god pokazao se ajd pozdrav
 
Ja sam obve godine sejao 6010,6030, 5043 koji je podbacio i to mnogo u odnosu na 6010,6030 , tako da ove godine ide ista kombinacija samo umesto 5043 ide 6102 sejmo domaće da malo pomognemo državu a samim tim i nas
 
Kod mene u kraju 70% Se sigurno manje seje,sam suncokret i zito,ali ja ne odustajem od kukuruza on mi je od ukupne povrsine sto radim zemlje 1/4 ce biti sejan,i sve pionir sa dekalbom imam veoma lose iskustvo..
 
judi da mi kazete ovo ?da ce brze da se razvije koren kukuruza u oranje sto se ore sad ili sto se ore marta il aprila. ?to me mlogo muci.Znaci kad bi izorao njivu i ako bi se izoralo sitno da nema grudve iso bi sam drljacom isejanje. kad se njiva radi svaku godinu mora biti sitno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh