Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ove godine u nasem ataru ce biti posejano jako malo kukuruza,susa je prosle godine uzela veliki danak,a bilo posejano more kukuruza,i nista,ambari ostali prazni,zato su sada vece povrsine pod psenicom,jecmom i tritikalom.
 
A šta je to u repištu specifično , čujem često da je kukuruz slab poslije repe? Ovde se ne sije pa neznam , jel izvuče mnogo hrane ili što se zemlja mnogo ubije kad se vadi još ako je vlažno ?
 
A šta je to u repištu specifično , čujem često da je kukuruz slab poslije repe? Ovde se ne sije pa neznam , jel izvuče mnogo hrane ili što se zemlja mnogo ubije kad se vadi još ako je vlažno ?
Ja sam imao najbolje kukuruze na repistu prosle godine.Ostane puno kalcijuma u zemljistu sto kukuruzu i neodgovara
 
I ja cu povecati ove godine povrsinu pod kukuruzom,sejem dkc 5276,5143 i nesto od pionira,al ne znam sta,jer ih nisamo sejao par god pa ne znam ove nove hibride...
 
Od repista nema boljeg preduseva,kuruz malo kilavi al zato kasnije babaroga...
Od Pioneera V52,F38,Florencija,V74,9494.
 
Нек објасни колега и нама осталима, јел направио грешку, или стварно мисли на калцијум (Ca).
 
Neznam šta ostaje iza repe , ali Ca paše usjevima . Jedino ako je jako visok ph ali i tada ima nekih potreba za Ca.
Inače kolko znam u zemlji sa dosta Ca treba dodavati Mg , i da te bog vidi.
 
Код њега је квалитетна земља, са добрим pH, а вероватно и са доста Ca. Верујем да је мислио на калијум.
 
mmmmmmmmmmmmm:veseljak::

- - - - - - - - - -

Ja cu ti odgovoriti na pp :ppozdrav:

mmmmmmmmmmmmm
seljak%20veseljak.gif
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh