Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
И ја сам прошле године ваљао иловасту, па кад су пале оне кише, баш доста ухватила покорица. Вероватно ту нема тих проблема и ницање је било добро?
 
Na toj zutoj hoce pokorica,a na crnoj se nevata, grublje je strukture .Sa nicanjem nemam problema.Ovu drugu nesmes mlogo pipati,posle drljanja setva, pa ponovo drljanje.Tako zahteva ta crna ritska. Jedne godine hteo sin da mi pokaze sta je ucio u visolj polj,skoli i spremio sa spremacom koji je imo pacije noge dva puta uzastopce .Jedva sam posejao,a kukuruz nije niko sve dok nije pala dooobra kisa.Te godine sam imo pola roda.Te njive u prolece sto manje treba gaziti,i nesmeta sto nisu lepa ravna Prosle godine sam imo AS54 u toj njivi a prinos je bio naljbolji oko 3t na kj i naplatio po 27,5din.Razmisljam po treci put kukuruz,posto zlatice nije bilo.0
 
Evo šta sam ja trebovao za ovu godinu:pionir f38 i f02,LG Poncho,DKC 5276,Raifajzen Labeli,KWS Kerbanis.
 
I ja sam jutros odneo spisak semena za ovu god, V74;P1114;D11;T56;F02;V52;P0216,
Pako i DKC 5276.Dugo sam razmisljao da li da dam jos 1 sansu ZP-u i NS-u ali ipak odlucio da ne.
I N43 gratis vrece od prosle godine,ali toga ima samo 7 vreca.
 
I ja sam jutros odneo spisak semena za ovu god, V74;P1114;D11;T56;F02;V52;P0216,
Pako i DKC 5276.Dugo sam razmisljao da li da dam jos 1 sansu ZP-u i NS-u ali ipak odlucio da ne.
I N43 gratis vrece od prosle godine,ali toga ima samo 7 vreca.
Ljudi da ne ispadnem glup, gde vi to odnesete spisak želja? U neku zadrugu, kooperativu, kako plaćate?
 
Ljudi da ne ispadnem glup, gde vi to odnesete spisak želja? U neku zadrugu, kooperativu, kako plaćate?
Konkretno zelje odnesene u ZZ Milenijum BNS,placam kako se dogovorimo a verovatno ce da bude skidanjem kukuruza sa lagera.(ako je kojim slucajem ovaj kukuruz u ambaru kuci malo pozeleneo onda ce on da bude sredstvo placanja).

Ako imas i neku muzicku zelju ispunjavam i to danas.
 
Domace, sa redjim sklopom. Tesko ce ti neki strani hibrid nadoknaditi izgubljen prinos zbog redjeg sklopa.
 
Konkretno zelje odnesene u ZZ Milenijum BNS,placam kako se dogovorimo a verovatno ce da bude skidanjem kukuruza sa lagera.(ako je kojim slucajem ovaj kukuruz u ambaru kuci malo pozeleneo onda ce on da bude sredstvo placanja).

Ako imas i neku muzicku zelju ispunjavam i to danas.
Hvala na objašnjenju, pitao sam jer kod nas postoji samo varijanta odlaska u poljoapoteku sa kešovanom.
Muzičku želju imam ali mi ne delujete kao adekvatan i poželjan izvodjač.:haha:
 
Kad je sjeme strane proizvodnje u pitanju uvoznici pa i distributeri moraju da imaju "ISTA" i "OECD" propratni papir koji bi ove godine baš trebalo tražiti , a i objaviti ako neko dobije kopiju . Tu su navedeni svi bitni podaci a pogotovo tzv " cold test" bar kod Monsanta a vjerovatno i Pioneera , a ne samo laboratorijsko ispitivanje.
 
Treba mi pomoc i misljenje vas!Radio sam analizu zemljista jesenas razultati stigli kasno vec sam uzorao sve.Djubrivo koje je preporuceno za zaoravanje je 10.20.10 ili 8.24.16,od toga nista nije uneto jesenas sta mi je ciniti na prolece predsetveno,inace u spartanju idem sa an-om.
 
Eurofertil, Yara, или чак и МАП ако немаш прва два. Баци чим можеш, спреми, и чекај сетву.
 
@grunt, na oranje razbacati vestak, i spremacem izmesati ne manje od 10cm dubina rada.
na zatvorenu brazdu-poravnato oranje, manja sansa da ode dublje.
bice sigurno bolje nego ne razbacati ga uopste.
 
kojom gustinom idete na 4 i 5 klasu zemlje?ja sam zaorao 150 kg map po ha.i sejao bi 2 reda na 27 i 2 reda na 30 al nije to gusto? i iso bi sa 300 kila kan po ha?
 
nije,
najbolje na dovat onda bude najbolji kukuruz (dovat -starinski naziv za sijanje motikom za svako sledeće sjeme napraviš korak i di motika pane eto) na taj razmak nema da omane
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh