Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uzeo sam prvi put Dekalb moja dosadasnja teorija o nepomaganju kucama koje se bave sa GMO genetikom :nono: je izgleda pala u vodu a nesto me tera na veci profit!!
Sutra imam prilike da dodjem do jos nekih novih hibrida, jer mi se cini da su skoro sve nove sorte bolje nego starije. I nekog ranog pionira po dobroj ceni. :ppozdrav:
 
Pri kraju sa nabavkom, sutra ocekujem konacno sta ce biti sa Dekalbom (obecano mi je 5699) inace ove godine sejem vise vrsta:
Dekalb?
As-72
Zp-684 ultra
Sicora
Helico
F-38
K-67.
 
Danas sam uzeo KWS Kermess,Grecale...LG Poncho...AS 72...i nesto cu u postrnoj najverovatnije 3381 ili AS 54(zavisi od vremena) U poslednji cas odustao sam od D11
 
Ja ove godine sejem sledece hibride: Florecia,b-23,dkc-440,as-72,lg-2533,ns-540.Inace radim ogled za LG tako da cu isprobati neke najnovije hibride. :cool:
 
Danas kupljeno seme kukuruza izbor pao na luce 8 djaka, kermes 1 djak,lg alicunde 1 djak,as 72 dva djaka i bs 678 jedan djak.Osim kermesa i luceta ostale sam uzeo po prvi put da probam,nadam se da nisam pogresio.Pozdrav
 
Kod nas niko još nije krenuo.Kažu da se zemlja noću jako ohladi i boje se zbog presevanja da sada uđu u setvu.Čujem da u setvenom sloju noću pada temperatura na 4C :sta:
 
Imaces u Agrini 5-6 aprila stize iz uvoza sad trenutno imaju samo Alikunde...A Bozovic nema nista LG Hvala ti Savato!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh