Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juče posejao kukuruz, na 9 kj, seme tretirano bebizeom i furadanom, žičara čudo božije, hibrid DKC 5276 razmak 18cm na dubinu od 8cm.Ubacio bih i sliku sa setve Al' KAKO?

 
Poslednja izmena:
Danas oprskao sa merlinom, ujutro najavljuju kišu, ako bog da da ga odma i okopam.:cao:
 
danas posejan kukuruz....

nwlpub.jpg

29mlzx0.jpg
 
Juče i danas posejano 17 kj kukuruza pionir F02 na mežuredni razmak 21cm... Sutra nastavljamo...
 
:sta: Dali se nekome dešavalo da pionirove vreće imaju manje semena? Danas sejao drugaru pionir imao kesu viška a ispalo da mu fali, a as u gram. Napomena ista priprema i isti razmak u redu.
 
i ja sam posejao 1.4 as hibride i tacni su po broju biljaka. pionir nisam sejao jos pa neznam ti reci.
 
Pa nemam zamerke... Kao što sam već negde pisao ovo sme smo uzeli po 22evra +pdv za džak, i po svemu sudeći to je prošlogodišnje ili ako je ovogodišnje onda je to nešto ispod ruke nabavljano ili neznam ni ja kako, kad je po toj ceni i skoro je posejano 30 džakova i svaki džak isto seme... A kod nas u okolini je dosta ljudi uzelo to seme...
 
D11 i N43 sam pre par dana krecio Semaforom i Slavolom i mogu reci da izgleda ekstra, a sto se tice broja biljaka dosad nikad nije bilo problema pa ne verujem da ce ih i sad biti. Ne verujem da bi bilo koja semenska kuca dozvolila sebi tako nesto jer bi to bio strasan udarac i veliki pad prodaje.
 
Kod mene doslo do izvesnih promena u setvenoj strukturi zbog ne mogucnosti nabavke nekih hibrida
ono sto smo uspeli nabaviti je sledece : As 72 ,D11,F02,N01,K67 ,DKC 5276
 
Kod nas pusteno u prodaji zp434, 25.000zrna, 1600 sin vreca, ali seme je proslogodisnje,
fali li mu sta?
da li ce se odraziti na prinos?
treba mi hitan odg. da se ne razuzme, inace u slobodnoj prodaji ovogodisnje seme kosta oko 3000 din/vreci.
Molim za brz odgovor/sugestije sto vise clanova...
Hvala
 
Ako na deklaraciji pise Rok 31.07.2011 slobodno kupi i posej,ili ako pise Broj resenja o prepakivanju lupam SRB081424598746,znaci da je prepakovano i da mozes slobodno da kupis...Trazi od kupca da ti pokaze deklaraciju to ima obavezu da uradi i proveri kakvi su parametri za tu partiju BROJ PARTIJE pise na svakoj deklaraciji,pozdrav...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh