Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Posejan kukuruz juce!
N01 , V52, F38 , B23 , Paco i DKC 52 i neki broj (ne znam na pamet, moram videti na racunu).
Pijoniri su sa poncom.
 
Posejao pre 7dana Sygenta Sicora,AS 72 i ZP 677.
Pre mesec dana bacena 15-ka i zatvorena brazda.
Jos mu sledi 400 kg SAN-a u 2 puta i sta mu Bog da.(+herbicid naravno)
Vidim svi su se uplasili ranije setve,ali ne desava se da 2 godine za redom budu kisne!
 
Danas posejano 2 kj Zp 684 Ultra, 3 kj As-72 i 3.5 kj Sycore. Sto se tice As-a danas sam tek otvorio vrecu i u zivotu nisam video tako sitno seme. Ako i od ovoga bude nesto ko sto ga mnogi hvale e onda svaka cast. Ostaje da se vidi.
Skidace sam do kraja spustio a ono kad kad opet je ozeo po 2 zrna.
 
@KR jesi li ti u toku ili sta se desava s tobom ? dali znas koja je ova tema ili ni je mi jasno o cemu bi ti hteo da se pise ovde?
A sto se tice recnika no coment.
 
i mi završili juče setvu kukuruza nama, s jednim jedinim razlogom posejali da kažem ranije, zato što ćemo skoro sve vršiti...
 
A šta ćeš, znaš kako kažu ima se može se... a i ko će non stop dizati sejalicu... a ujedno i gledamo da li baterije bacaju... jest da je sejalica nova ali neškodi proveriti....
 
Ako na deklaraciji pise Rok 31.07.2011 slobodno kupi i posej,ili ako pise Broj resenja o prepakivanju lupam SRB081424598746,znaci da je prepakovano i da mozes slobodno da kupis...Trazi od kupca da ti pokaze deklaraciju to ima obavezu da uradi i proveri kakvi su parametri za tu partiju BROJ PARTIJE pise na svakoj deklaraciji,pozdrav...

ma bre, pise rok vazenja deklaracije: neznam koji 2010, to me muci...
clan@Z.K me je posavetovao da proverim klijavost natapajuci seme, sto sam i uradio, sad cekam da vidim da li ce da klija to seme,
ali sam cuo (rekla/kazala) da se desava da seme gubi energiju, znaci da zna da bude dosta slabiji prinos pri berbi, o tome mi trebaju najvise komentari...
Hvala @savato :ppozdrav:
 
po meni samo ako je uskladisteno kako treba ne bi trebalo da bude problema, al nikad se nezna

ja sam sejao seme koje mi ostane zapraseno od prosle godine i nisam primecivao razliku

najbolje da se stim ne zezas na vecoj povrsini, sam odluci..

jeftin skuplje placa, ali rizik pravi profit
 
Ja bi na to seme nabavio jos novog semena... dobro izmesao... i posejao... ako i ostane redji nije problem a ako ne nikne sav onda je:zli::sjasi:
 
Francuz,ja bih poslušao Kengurov savet,ja sam prošle godine morao tako da radim i nicanje je bilo redovno
 
Ja danas posejao 10 lanaca silaznog AS-a 160, al bolje da nisam. Kako je ova vetrina isusila setveni sloj, pa to nije normalno. Duva da ne mozes stajati napolju. Obustavljam setvu do prve kise.
 
A ja molim onog odozgo da ostavi vetar još par dana jer je to jedini način da uđem u njive.Situacija se za dva dana drastično popravila tako da se sutra na 11ha baca ureja i radi priprema za kukuruz.Seme Helico,Paco i F02 danas zaprašeni i spremni za setvu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh