Kukuruz 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
D.R.E.D je napisao(la):
Druže još si ti" dobro prošao" sreo se pre neki dan sa kolegom i kaže da je odneo u mlin kod nas na sušenje sa 26% vlage i od vagon kuruza mu odbili 4tone za sušenje lom nečistoću :udri:

I šta ti je tu čudno?
 
KishRobert je napisao(la):
bogami,ja po selu cujem,da su kod nas dosta pioneeri podbacili.pogotovu florencija,koja je ovde toliko hvaljena.
Pricao sam sa nekim ljudima,velikim simpatizerima Florencije.Kazu da,izgleda,nije ona podbacila,nego je to njen potencijal.Ona nas vise "obraduje"u susnijoj godini nego u ovoj.Sve u svemu dobro je...
 
pidikanac ja sam isto sejao b 23 i jako puno je rodilo,sa 2 lanca sam 5 prepune zmajevke skinuo u klipu.vestaka sam puno bacio 200kg 8-16-24 i 200kg urea po lancu i posejao sam 5 aprila na 22 cm. :D :D :D
 
Ja sam danas zavrsio branje B23. Prinos je kao i svake godine 8-8.5 t/kj klipa.
Ostalo mi je jos da berem P88 i da krunim N43. Krunio sam na jednoj njivi koju radim od ove godine (bila je malo prljava jer je korov posle kisa izbio i pored uspelog prskanja) N43 gde je bilo dosta crvenila (ceo taj atar je bio zahvacen) i rodilo je 5325 kg/kj sirovog kukuruza sa 20.3% vlage.

Sve u svemu, videvsi prinose kod drugih i svoje prinose ja cu i dalje sejati Pioneer hibride.. :D
 
Rabadzija je napisao(la):
KishRobert je napisao(la):
bogami,ja po selu cujem,da su kod nas dosta pioneeri podbacili.pogotovu florencija,koja je ovde toliko hvaljena.
kazem ja Vama ljudi da tu Misko nesto muti :zli: :zli: :zli:
"nikad ne reci nikad" ali mislim da cu sledece godine dobro razmisliti a prvo pregledati forum o iskustvima svih clanova ..........ali kako sad stvari stoji malo cu zaboraviti na Pionir
ja sam sejao 7 vrsta pionirovih hibrida i jedino po prinosu se malo izdvojio N43 od ostalih i izdvojilo mi se iz džepa 150000 dinara za semenke.sve u svemu to je baš pionir u odnosu na naše domaće oprobane hibride pogotovo ZP hibride.da sam posejao samo zp-677 koji sam svake godine sejao imao bih duplo veći prinos,ovako totalni promašaj pionir hibridi.mnogo,mnogo ljudi se u mom kraju žali na pionir ove godine.ja sam ga sad sejao i nikad više,vraćam se starim dobrim domaćim hibridima kukuruza.kod njih su oscilacije daleko manje i što se godine tiče i bolesti itd.......... :udri:
 
Kada ovo cujem, necu ni ja menjati sortimet.
Drzacu se NS- 640, moguce da ubacim kao novinu neki ZP hibrid, i to je to.
Dugo godina smo sejali i ZP 704.
 
danas skinuto jutro NS 640 u zrnu. sejano na 29cm prinos 5700 kg sa 23 % vlage. Kad se svede na jus 5100 kg/kj. Jos ce da mi odbiju i susenje ...
 
Danas skidali kod strica. Sa 24 ha oko 22 vagona. Nesto malo vise od 15% vlage. Opsti prosek 9.5t, s tim da je na dve parcele od po 2ha bilo preko 12t/ha. Pionir hibridi. Cisto radi poredjenja, odmah pored na mojoj parceli 640 dao skoro duplo manje. Sve u svemu nije lose bilo. Mega 370 me je odusevila, leti po polju. :D
 
E moj Dragane,nisi dosao ni danas a nisi ni posejao ZP hibride pa da vidis sta je prinos,evo ja sad dosao kuci sa merenja prinosa :haha:
 
ovo je AS62 sa 20 redi zrna juce obran
n4v0xh.jpg
.
bice ga dovoljno za ::000::
 
Danas završio običan kukuruz. Ostao samo kokičar.

Generalna ocena:

ZP su dali jako dobar rod, ali imaju mnogo vlage i visok položaj klipa, te je bilo dosta polomljenih stabljika.
Maisadour imaju zadovoljavajući rod, osim MAS 53 koji je dao fenomenalan rod, jaku stabljiku koja se ne lomi, niži klip, i jako suvo zrno.
Pioniri su na istom nivou kao i prethodnih godina.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh