Kukuruz 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juce skinut kermes 2hektara 27600kg zrna vlaga 24%
 
KishRobert je napisao(la):
toshiba je napisao(la):
Ja znam tipa koji je sejao 15 godina na jedno jutro samo kukuruz! Nije imao drugu njivu a trebao mu kukuruz za stoku. Ja sam mu radio to jutro zemlje posto je moj komsija. Uvek je bacao malo vestaka i sejao ZP 677 sve te godine. Uvek je imao prosecan rod. Sad mu vise ne radim pa ne znam sta seje...
kao i kod nas...sad svi forsiraju "zastitu" protiv zlatice,diabrotike....

Imam utisak da ce nam opet poturiti zlaticu ako prestanemo da sejemo zito!
 
toshiba je napisao(la):
KishRobert je napisao(la):
toshiba je napisao(la):
Ja znam tipa koji je sejao 15 godina na jedno jutro samo kukuruz! Nije imao drugu njivu a trebao mu kukuruz za stoku. Ja sam mu radio to jutro zemlje posto je moj komsija. Uvek je bacao malo vestaka i sejao ZP 677 sve te godine. Uvek je imao prosecan rod. Sad mu vise ne radim pa ne znam sta seje...
kao i kod nas...sad svi forsiraju "zastitu" protiv zlatice,diabrotike....
Imam utisak da ce nam opet poturiti zlaticu ako prestanemo da sejemo zito!
Mislim ljudi da gresite i to MNOGO,
naime zlatica se i pojavila u Surcinu pre nekih 15-tak godina i polako se sirila atarima tako da je moguca ta prica o komsiji i monokulturi
Nece nama niko nju poturati ONA je vec tu i predstavlja veliki problem...mozda kod nekog manje ali nemojmo je zanemarivati jer ce biti jos gore,ko radi plodored ok,ali ko je u monokulturi taj bolje da zasuce rukave i pocne ozbiljnu borbu protiv nje i treba se stalno boriti jer ce nam inace biti jos gore
 
ljudi danas uzmem jednu slomljenu stabljiku kukuruza i u njoj nadjem crvica i sada me interesuje sta je to?
 
galki je napisao(la):
ljudi danas uzmem jednu slomljenu stabljiku kukuruza i u njoj nadjem crvica i sada me interesuje sta je to?
pa što njega nisi pitao ko je ? odakle je ? i dokle misli da se zeza sa poljoprivrednicima ? :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Danas sam poceo da vrsim kukuruz. Skidao sam hibride A24, K67 i B23. Vlaga se kretala od 15 - 16.5 %. Sa vlagom sa prezadovoljan ali sa prinosom nisam. Na jednoj parceli 5500 kg/KJ a na drugoj 6350 kg/KJ.

Prosle godine sam imao 7500 kg/KJ i ocekivao sam da ce ove godine biti vise ali sam se prevario. Izgleda da je ipak bilo previse kise i dosta hladnog vremena pa nije odgovaralo kukuruzu.
 
bogami,ja po selu cujem,da su kod nas dosta pioneeri podbacili.pogotovu florencija,koja je ovde toliko hvaljena.
 
Dali je neko sejao Pioneer , ako se nevaram T56.
Gledao sam ga na oglednoj parceli i mogu reci da je, po meni odlican kukuruz.
Planiram ga za dogodine.
 
KishRobert je napisao(la):
bogami,ja po selu cujem,da su kod nas dosta pioneeri podbacili.pogotovu florencija,koja je ovde toliko hvaljena.
kazem ja Vama ljudi da tu Misko nesto muti :zli: :zli: :zli:
"nikad ne reci nikad" ali mislim da cu sledece godine dobro razmisliti a prvo pregledati forum o iskustvima svih clanova ..........ali kako sad stvari stoji malo cu zaboraviti na Pionir
 
Lepi su vam prinosi , u mom selu je najvecci prinos bio oko12500 kilograma kukuruya po hektaru
AL U KLIPU i sa ko zna kojom VLAGOM . Ja sam imao pionir N43 i na 50 ari mi dao oko 7 kubika kukuruya x 500kg 3,5 tone u klipu , Prvi put sam ga sejao i nikad vise necu.
Imamo par domacih hibrida koji sigurno pariraju Pioneru ja favoriyujem 6040 i 640 iz NS 599, 684 i 704
iz ZP a62 iz AS dukat 5 iz PKB
Post je spojen: [time]1288856061[/time]
_________________________________________________
Nisam veliki proizvodjac kukuruya al sam skoro svakodnevno u ataru i u komunikaciji sa ljudima
O vlagama neznam nista jer se kod mene jos nije uvelo vrsanje kukuruza :ppozdrav:
 
Ja juče pobrah KWS Kermes sa tri jutra Vlaga bila 26, velika vlaga a merih ga pre dve nedelje i bila je isto 26 :sta:. Sa nepuna tri jutra bilo nešto preko 23 tone kukuruza sa pomenutom vlagom, kad su mi skinuli vlagu, lop, prljavštinu i rastur (šta god to bilo) ostade 19,7 tona. I onda naravno naplate i sušenje, čisto da se ne radujem previše, nešto preko 2 tone. Tako da sam ja imao nekih 6.5 tona po jutru suvog zrna al kad svi uzmu svoje (Mlin za sušenje, zadruga za urađene poslove, seme, veštak) nema tu puno sreće, al' idemo dalje jer će već sledeće godine, Bože zdravalja biti i gore... ::namigivanje::
 
Druže još si ti" dobro prošao" sreo se pre neki dan sa kolegom i kaže da je odneo u mlin kod nas na sušenje sa 26% vlage i od vagon kuruza mu odbili 4tone za sušenje lom nečistoću :udri:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh