Kukuruz šećerac

To sve iz prakse govorim,ova mi je druga god.da sejem vise.Do sad sam u maloj vecoj basti radio,isprobao sam vec sve i svasta sto se tiče oko zalivanja.Kao sto inače i kažem,ako oće čovek prvu klasu onda samo voda,voda,voda...
 
Ok je to. Ova njiva je mogla ili da zvrlji prazna posle skidanja graška, ili da probam ovo pa kud puklo....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Neznam za cenu, nisam se raspitivao. Za sada planiram samo na pijacu, na malo što bi rekli. Kasnije kada dođe drugi za branje videćemo...
Inače i kod mene sprinter stiže za 15tak dana. Juče sam ga oprskao coragen+karate zeon, pošto sam našao par izlegnutih crvića kod metlice....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kako racunate prinos secerca u kg, recimo sa 20 ari?
Da li ga prodajete na kg ili na komad?
Koliko bude otprilike tezak jedan klip secerca, recimo na 25 cm da se poseje?
 
Neznam trenutno, ja u petak planiram da krenem sa branjem, za subotu na pijacu. Cena..... videćemo od stanja na tržištu.
Prošle godine je bilo 50 din komad na početku (moje berbe) a do kraja je išlo 3 za 100. Dok se nisu pojavila garava braća sa kradenim stočnim kukuruzom na pijaci, taj je išao i polu džabe a polu za badava.
Mada kupci koji znaju razliku taj nisu kupovali, ali na žalost većina ne zna...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ja na kapiji prodajem po 40 kom beremo već 8 dana prva sadnja koja je praktično završila.
Druga tura ide za vikend
Na izveštaju sa klopke za leptire piše u polju ne treba raditi ništa :)
I kod mene ima to žutilo po listu.
Hibrid sf 201 fitosemilas
 
Počeli i mi da beremo Sprintera, otišla danas prva tura po 50 din. Ne sviđa mi se Sprinter ove godine, mnogo sitan klip.
Sprinter naspram kinzea koji tek treba da puni zrno....
dd33bbf2f33117f6d5cec10f0af7abd0.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
U planu mi je da sledeće god.rasadjujem šećerac,prva tura da stigne mnogo ranije,a ostatak ide sejalicom u etapama.To sto me naj više zanima,dali je izvodljivo da kontejnere držim u prostoriji gde ima grejanje i dosta puno svetlosti?Nemam plastenik a nebi ni da kupujem.Dali je neko radio tako?
 
Jel nabavljate seme?ja cu ici sledece nedelje do ns pa da uzmem.Iće oko 10000 semenki u kontejnere prvih dana marta.Sejaću ukupno 3kj pa šta bude.Kinze i turbine...
 
Ili mašinom za kupus ili sa mašinom za papriku.Mašina za papriku ručni rad,odma pušta i odredjenu količinu vode u rupe.Videću još
 
Nazad
Vrh