Kukuruz šećerac

Kod mene turbine kreće polako da izbacuje metlicu,juče i danas okopali sve,malo pre odradio sa coragenom,sad čekamo kišu 😄
 
Sprinter sejan 26.04
557f144d0f517e706921735d042169eb.jpg
ec29bcf471d1de7f31538b5853c0554e.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Jel treba da se otkinu zaperci?
 
@robert86
To plamenac već ili?
Danas pričao sa pss službom, kažu sačekati još, nije počelo piljenje larvi. Javiće mi kada da prskam.
@Zuza92 ja lično nikada nisam skidao...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Plamenac zeza,svaki jutro i svako veče obilazim.Bilo dan ili dva toplo,pa sam naša jajce na par mesta.i onda par dana padala kiša i nije bilo leptira,sve do preključe,sad ponovo ima jajce,i problem je sto su one stare već pocrnele,vide se crne tačke(vreme za prskanje)i morao sam odraditi.sad cekam novu turu pa ponovo,ali u sledecem tretmanu ide Ampligo...
 
Turbine-od prvog dana lošeizgkeda,žućkasti listovi.Polako izbacuje metlicu
Kinze-fenomenalno napreduje
Ss3590mr-isto fenomenalno izgleda
Ne mogu da verujem koliko je padala kiša a izmedju redova ima pukotine,ako ne padne ozbiljna kiša ovih dana onda sledeće nedelje izvlačim tifon
 
Obično kada fali azot u zemljištu, biljka iz donjih listova prebacuje azot u nove listove a donji odumiru. Moguće da je azot otišao malo dublje od ovih silnih kiša...?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
@robert86
Kada i kako radiš sledeću zaštitu protiv plamenca a pogotovo sovice. Idem svaki dan ko budala gledam a ništa nevidim...
Nisam našao ni jedno jajašce za sada.
Prvi tretman coragen+karate zeon su odradili posao.
Običan kukuruz prekoputa sav izbušen od plamenca a ima i novih jaja.
Ima puno vašiju na enterprajzu koji je sad počeo da izbacuje metlicu, treba li to prskati? Još nisam imao takav slučaj...
Visina skoro 2 metra....
6b7c5e7dbc5f57e09b8db4e75d3015cb.jpg

3cbd79bb2db89c06be7b67ac7fe3e3c7.jpg
10199683cda36322b99a35d4d26d38fd.jpg


Sprinter tera po 2 ili 3 klipa lepo oplođena.
Nekih 15+dana do berbe....
5e9cc3eb176b0ef2885fe52996c4b4e1.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Lep zdrav kukuruz,ja sam pre neki dan zalivao.Sutra idem da kupim ampligo,tu gde je izasla metlica i lepo cveta,nasao sam na par mesta gusenicu na metlici.Gusenice koje prezive prvo idu na metlicu,kad pocne klip da naliva onda ulaze u stabliku u spustaju se dole do klipa.Kad dodjedo toga onda lako se vidi ispod metlice rupa tu gde udje u stabliku.Jakce ove god.nekako slabo ima,nadjem na par mesta,sačekam da bude vreme za prskanje,taman da prskam kad ponovo nadjem frisak jajce,tako da ove god nema pravila.Bitno kad cveta i ako ima gusenice na metlici onda to rešavati.Meni Ampligo naj bolje rešava to.protivvašiju prskao sam već dva puta ali ima ih ponovo,nadam se da će ih ampligo rešiti
 
Kinze posejan pre 25 dana onaj postrno, 5-6 razvijenih listova. Danas oprskan protiv korova....
5bca90df994ab7f7050fca8dbdf654b1.jpg
e53ade99e46d9d0503c0f81c3808db77.jpg

Sada bi trebalo barem 30 lit kiše. Na žalost tu nema mogućnost zalivanja....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Šećerac bez navodnjavanja nemere.Ja mislim da si dzabe radio.Dzaba i kiša ako se ne zaliv na vreme,samo 3 dana da se zakasni gotovo je.Čim malkice uvija list,mora da se zaliva,kad krene za izbacuje metlicu isto mora,čim krenu klipovi mora svakih 5,6 dana zalivati inače klipovi budu tanki,ne popunjeni do vrha,gubi na ukusu.
 
Nazad
Vrh