Kukuruz šećerac

Inace kukuruza secerca ce ove godine biti posejano kaoo kupusa prosle godine,dobra cena prosle godine = haos na trzistu ove godine,kad neku kulturu krecu da seju oni koji nikada nisu,i kada je to masovna pojava u toku jedne godine,tu nema srece,to se desilo pre 2 godine,cena na veliko 10 dinara i nikom nije trebao.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Uzimam Sprinter on je 65 dana, Kinze i još neki sa vegetacijom između ova 2.
Imao sam Sprintera prošle godine i bio je dobar. Štaviše najbolji u onoj suši. Imao sam još Sunrise i Kinze... Enterprize mi je zapao za oko zbog cene, ali ga preskačem kad kažeš da nije bogzna šta. Verovatno zato i stoji takva cena....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Vec mesec dana tražim messenger i nema nigde.Da ne zna neko slučajno gdebi mogao naći?Kanda moraću do madjarske
 
Kinze je vrh secerac,takodje i turbo ,turbo nije super slatki,ali ima lep klip i rani je,dobar je izbor

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Jel krenula setva?Ja cu prekosutra posejati prvu etapu.Na kraju dobio kinze,turbine,ss 3599 mr.Nisam uspeo naći messenger.Biće malo vise od 2 kj,i to sve ide od 7 etape
 
Koliko vremenski razdvajaš etape?
Ja sam posejao pola jutra "sprinter", on je 65 dana, i pola "kinze", 85 dana.
Još bi posejao kinza malko kasnije....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Koliko vremenski razdvajaš etape?
Ja sam posejao pola jutra "sprinter", on je 65 dana, i pola "kinze", 85 dana.
Još bi posejao kinza malko kasnije....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Lično iskustvo:
Razdvajanje etapa setve od po 2 nedelje, donosi razliku u branju samo od nekoliko dana, Sve zavisi od vremenskih uslova.
 
Jel zna neko šta je to što se prodaje kao šećerac u konzervi moze se naći i kao zamrznuti ali meni upšte ne deluje kao šećerac. Bukvalno ima ukus kao pošećereni običan kukuruz. Zrna su mnogo krupnija i tvrdja od recimo frikomovog šećerca za koji znam da je pravi. Da li je to neka spceijalna vrsta koja nije ukusna toliko ili se radi o prevari gde prodaju običan kukurz?
 
Posejao sam 0.75 kj tri sorte,jedna sorta od 70 dana,druga sorta 80 dana i treca sorta 85 dana.U mastavku ice samo kinze,a tu cu praviti razmak oko 2 nedelje
 
Lepo....
Meni kinze nikao perfektno al zato sprinter možda 50%, ali možda. Prošle godine bio extra, sad su nešto sje.ali seme izgleda.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Imam isti dan posejan turbine i ss3590 mr,sve je za sad extra.Imam turbine u trećem listu,kinze tek niče,i za par dana posejaću jos sto mi je ostalo.jedino sto sam primetio sredina kukuruza dosta svetla,vuče na žućkastu boju i malo savijaju listove.Mada ovih dana bilo je baš toplo napolju,to jest naglo upeklo sunce,mozda zbog toga
 
Planirao sam da posejem šećerac postrno posle stočnog graška, oko pola jutra. Najavljuju dosta kiše pa računam biće nešto od njega. Trebalo bi da stigne tamo negde početkom oktobra ako bude sve ok.
Njiva sinoć spremljena, seme takođe. Sad samo treba lepše vreme da se može posejati....
2e89f1ca896f16de9af454d7903daedf.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Posejano danas. Sada čekamo kišu da to malo zalije iako je posejano u poprilično vlažnu zemlju....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh