Krunjaci kukuruza, koji su najbolji za jedno dobro domacinstvo????

Kojeg prečnika su vam rupe na sitima na krunjačima? Ovaj moj ima flahove sa razmakom a pošto imam nekih starih sita od kombajna stavio bih neko. Da li je 16mm mnogo?
 
cukaneca je napisao(la):
Kojeg prečnika su vam rupe na sitima na krunjačima? Ovaj moj ima flahove sa razmakom a pošto imam nekih starih sita od kombajna stavio bih neko. Da li je 16mm mnogo?
Koji krunjač?
 
Kod mene je gornje sito (mreža) 15 mm. tako da je 16 mm.ok
Nego,donje sito,da li prilikom krunjenja dobro izredi kukuruz?
Ako ne,možeš te rupe razbušiti na 6 mm.
Kod mene su bile rupe od 4 mm. pa sam ih razbušio na 6 mm. i mnogo je bolje.
 
MILOŠ D.T je napisao(la):
Ovaj je moj. :osmeh:
2qao088.jpg
jako dobra masina i ja imam samo sto je moj veci kk12 ubacio sam dajca 3 cilidara 45ks najbolji su pre njega imaojos 3kom nijedan nije kao ovaj :ppozdrav:
 

Kome treba broj i adresa proizvodjača neka mi pošalje pp. Ja sam zadovoljan uz zamenu prvobitnih flahova koje sam posekao i bacio i stavio sito f16mm
 
Ovaj je zver,inače je od člana Petru pa koga zanima nešto više o njemu neka mu se obrati.

2elbfhv.jpg

[/quote]
Asta je ovaj kukuruz ispod zveri jel to malko curi ::namigivanje::
ovo je zver nad zverima i naspram tog becejca
2epq2oo.jpg

2dsjz7m.jpg

Sirina doba 120cm visina elevatora za zrno 4m proguto bi i kravu kada bi mu naisla :haha: :D
 
SAKULJAN je napisao(la):
Ovaj je zver,inače je od člana Petru pa koga zanima nešto više o njemu neka mu se obrati.

2elbfhv.jpg
Asta je ovaj kukuruz ispod zveri jel to malko curi ::namigivanje::
ovo je zver nad zverima i naspram tog becejca
2epq2oo.jpg

2dsjz7m.jpg

Sirina doba 120cm visina elevatora za zrno 4m proguto bi i kravu kada bi mu naisla :haha: :D
[/quote] da imao sam pre ovog takav hvala 30/ posto baca napred na sita trap mu je katastrofa svu prljavstinu ubacuje u kukuruz ovaj je zakon nasprem tog :haha:
 
ja sam napravio elektricni krunac , radio sam ga po nekom traktorskom krunacu slicnih gabarita, vozi g amotor od 4 kW , ali zato koliko god sipam od guta
Post je spojen: [time]1297371193[/time]
_________________________________________________
:cool:ja sam na
panonac je napisao(la):
macvanin je napisao(la):
slike moga nemam u racunaru pa cu probati da ubacim slike novih oni su oko 800 do 1000eura
Post je spojen: [time]1254289178[/time]
_________________________________________________
adj4n9.jpg
dali neko ima cakovec krunjac
pravio po ovem krunjac smao bez lule...radi kao sat
 
Sve to moze da se nasteluje i da nebaca napred i da veje dobro moj nebaca napred nista i veje kukuruz dobro i ne lomi sapurine kao sto neki lome ja ga imam od 1985 godine i prezadovoljan sam sa njim a okrunio je ni sam nezna koliko
 
SAKULJAN je napisao(la):
Sve to moze da se nasteluje i da nebaca napred i da veje dobro moj nebaca napred nista i veje kukuruz dobro i ne lomi sapurine kao sto neki lome ja ga imam od 1885 godine i prezadovoljan sam sa njim a okrunio je ni sam nezna koliko
Kolega Sakuljan ti si veoma napredan i star poljoprivrednik, pa vi imate krunjač iz vremena Obrenovića.
 
SAKULJAN je napisao(la):
Sve to moze da se nasteluje i da nebaca napred i da veje dobro moj nebaca napred nista i veje kukuruz dobro i ne lomi sapurine kao sto neki lome ja ga imam od 1885 godine i prezadovoljan sam sa njim a okrunio je ni sam nezna koliko
[/quote cakoveca preradio sam ga ja celog dole sam mu busio rupe ,mislim sito da bi izbacio prasinu itd da je gutao gutao prednji kraj mu je los treba ti 10 ludi da ga pomere ja sam ga prodao pre 8 g i kupio ovaj iz n beceja je jako dobar lepo radi ne lomi ni zrno ni sapurine i do dan danas bez ikakvog problema imaju ovde u selu ljudi i po 20g star i dan danas radi bez problema nema mu zamerke jedino neko kome nema sta drugo da kaze :ppozdrav:
 
cukaneca je napisao(la):
SAKULJAN je napisao(la):
Sve to moze da se nasteluje i da nebaca napred i da veje dobro moj nebaca napred nista i veje kukuruz dobro i ne lomi sapurine kao sto neki lome ja ga imam od 1885 godine i prezadovoljan sam sa njim a okrunio je ni sam nezna koliko
Kolega Sakuljan ti si veoma napredan i star poljoprivrednik, pa vi imate krunjač iz vremena Obrenovića.
Pogresio sam izvinjavam se popravio sam
 
da vas pitam drugari da li neko od vas ima krunjac u koji se ubaci klip a izlazi sve prekrupljeno i zrno i cuka,da li takav krunjac ima neko posebno ime i gde to ima da se kupi i koje su cene pozz
 
Nazad
Vrh